Hacıosmanoğlu: Şike yok diyeni namussuz sayarım

1- Tahkime isyan: Biz TFF’yi ahlak sınavına soktuk. Bakalım geçecekler mi? Ben her gittiğimde TFF yetkililerine ‘2010-11’de şike yoktur diyen namussuzdur’ diyorum. 2- Transfer müjdesi: İhtiyacımız varsa ocakta takviye yapacağız. Gelen oyuncu hem Türkiye’de ses getirecek, hem de Trabzonspor'a katkı sağlayacak.

Hacıosmanoğlu: Şike yok diyeni namussuz sayarım

TRABZONSPOR BAŞKANI HACIOSMANOĞLU, 2010-11 SEZONU İÇİN BÖYLE KONUŞTU
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, İtalya dönüşü basına sert açıklamalar yaptı. Hacıosmanoğlu, Tahkim’in başvurularını reddiyle ilgili “TFF yetkililerini ahlak sınavına soktuk. Bakalım ahlak sınavını geçebilecekler mi? Ben yetkililerin hepsine '2010-11’de şike yoktur diyen namussuzdur' diyorum. Hepsi kafalarını önüne eğiyor. Kendi kafalarını kendileri düzeltsin istiyoruz. Federasyona daha müracaat sürelerimiz bitmedi” dedi.
FIFA karar versin düşürürler
Trabzonspor Başkanı şöyle devam etti: “Türkiye’deki serüvenin hepsi bittiğinde o dosyalarla birlikte FIFA’ya gideceğiz. Biz ‘Türk futbolu yanmasın’ diyoruz. UEFA’dan yaptırım geleceğini söyledim ama inanmadılar. Sonra cezalar geldi. Türkiye sanki Avrupa’nın üzerinde bir devlet de, ‘şike yapabilirsiniz’ diyecekler. Yarın FIFA’dan yaptırım geldiğinde, bu takımları başka bir yere düşürecekler. Tahkim’in kararı Lazio maçına çıkacağımız gün açıklaması da art niyetli.”
Türkiye’de ses getirecektir
Şike konusunun namus davaları olduğunu belirten Hacıosmanoğlu, transfer konusunda da “Hiç kimsenin endişesi olmasın. Trabzonspor'un borcunu düşürelim, faizden kurtaralım diye uğraşıyoruz ama burada transfere de ihtiyaç varsa elbette bunu yapacağız. Hangi mevkide ihtiyacımız varsa oraya takviye yapacağız. Oyuncu almak için oyuncu almayacağız. Gelen oyuncu hem Türkiye’de ses getirecek, hem de Trabzonspor'a katkı sağlayacak” diye konuştu.