Hacıosmanoğlu: "Camiayı tutamam"

Demirören'i arayan Trabzonspor Başkanı, "Böyle bir tutum 'temiz futbol' isteyen ve bir işaretimizi bekleyen paydaşlarımızı rahatsız eder" dedi. Demirören ise herkesin kendisine güvenmesini istedi.

Hacıosmanoğlu: Camiayı tutamamTrabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in UEFA Disiplin Kurulu sürecinde F.Bahçe'ye yardımcı olacağı haberleri üzerine Demirören'i aradı. Demirören'den, "TFF Türkiye'de hiçbir takıma ayrıcalıklı bir tavır içerisinde olamayacağı gibi her kulübe eşit mesafededir. UEFA'ya sevk edilen bir dosyaya etki etmemiz mümkün değildir" cevabını alan Hacıosmanoğlu, önemli bir uyarıda da bulundu. Hacıosmanoğlu, TFF'nin haksız taleplerde bulunan kişi ve kurumların yanında olmaması gerektiğini söyledi.

VERECEĞİMİZ MESAJLA BÜYÜK EYLEM BAŞLATIRIZ

Hacıosmanoğlu, Demirören'e sürecin hassasiyetini hatırlatıp, "Trabzonspor'un haklılığını masa başı oyunlarıyla engellemeye çalışanlar Türkiye'de dünyanın bir çok yerinde işaretimizi bekleyen ahlaklı ve temiz futbol isteyen paydaşların 'yürüyelim' çağrısına davet çıkaracağımızı iyi bilsinler" dedi. Trabzonspor yönetiminin bugüne kadar camiayı hep sağduyulu olmaya davet ettiğini belirten Hacıosmanoğlu, "Bu insanlar iki dudağımızın arasından çıkacak mesajla hem hakkımızı arama hem de temiz Türk futbolu adına Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir eylemi hayata geçirebilirler. Bu pisliği örtmeye çalışan herkes bunu da iyi anlamalı" diyerek görüşmeyi sonlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir