Gündüz futbolcu, gece ise...

Hepimiz gündüzleri Clark Kent ismi ve gazeteci kimliğiyle insanlar arasında yaşayan Superman'in öyküsünü biliyoruz.

Gündüz futbolcu, gece ise...

Bir yandan normal bir hayat süren, tehlike anlarında ise insanlara yardım eden bir süper kahramanın öyküsü şimdilerde İskoçya'da yaşanıyor. Tıpkı; geceleri itfaiyeci olarak hayat kurtaran, gündüzleri ise takımıyla birlikte sahaya çıkan Frank McKeown'un öyküsünde olduğu gibi.

Glasgow kentinde üzerine polis helikopterinin düştüğü ve 9 kişinin öldüğü “The Clutha” adlı bardaki enkaz çalışmasına katılan 100 kurtarma görevlisinden biri olan McKeown, bütün gece çalıştıktan sonra sadece 1 saatlik uykuyla takımı Stranraer'in, İskoçya Kupası'nda Clyde ile oynadığı maçta sahaya çıktı.

Takımın aynı zamanda kaptanlığını yapan McKeown, 1-1 biten karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, “açıkçası farklı bir maç oynadık. Dün travmatik bir gece yaşadık. Bir saatlik uykuyla ayakta duruyorum ancak acil durum ekipleri kaza yerinde büyük bir iş yaptı” ifadelerini kullandı.

Bir futbolcu babasını kaybetti

Bu trajik kazada hayatını kaybeden isimlerden biri de Celtic kadın futbol takımında forma giyen Chloe Arthur'un babasıydı. Yaşanan bu üzücü kaza sonrası İskoçya'da

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *