GS'li yöneticiden FB'ye: Allah bereket versin!

Galatasaray Basın Sözcüsü Ergün, Fenerbahçe'nin Arsenal'e elenerek Devler Ligi'ne katılamaması nedeniyle, Kanarya'ya ayrılan miktarı da almalarını "Bereket versin" diye yorumladı...

GS'li yöneticiden FB'ye: Allah bereket versin!

Galatasaray basın sözcüsü Şükrü Ergün, Fenerbahçe'nin 2008-09 yılından bu yana Şampiyonlar Ligi'nde yer alamamasıiçin konuştu.

Geçtiğimiz sezonun ardından bu yıl da Devler Ligi'nde Fenerbahçe'ye ayrılan miktarın, Kanarya'nın turnuvaya katılamaması nedeniyle Galatasaray'a aktarılması olayınıise "Böyle bir şeyin alışkanlığı olmaz. 'Allah bin bereket versin' der, alırsınız parayı. Rakibin başarısızlığından doğan bir avantajbu. Her sene de olacak diye bir şey yok tabii" diye yorumladı.

"KEŞKE PARA DEĞİL, FİNAL OLSA"

Ergün "Fenerbahçe için aktarılan miktarı almayı mı yoksa ezeli rakibinizle çeyrek final, yarı final aşamasında karşılaşmayı mı tercih edersiniz" sorusuna ise "Finali oynamak en güzeli olurdu. Türk futbolu açısından son derece gurur duyulacak bir olay olur. Keşke öyle bir şey olsa. Bu paranın bize gelmesi tabii ki mali açıdan bizi mutlu ediyor ama Fenerbahçe veya bir başka Türk takımının Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray ile birlikte ilerleyip, başka ülkelerin yaptıkları gibi finali oynamaları çok gurur verici bir şey olur" ifadelerini kullandı.

"AVRUPA TAKIMI DEĞİLLER"

Ergün geçen sezon Avrupa Ligi'de yarı finaloynayan Fenerbahçe'nin önümüzdeki dönemlerdede benzer bir başarıyı tekrarlaması durumunda ezeli rakiplerinin "Avrupa takımı" olmayacağını belirtti. Bu durumu "Avrupa takımı olmak için o kupalardan birisini kaldırmak lazım. Galatasaray'ın psikolojik üstünlüğü öne çıkıyor. Galatasaray, Avrupa'da aldığı 2 kupayla başarılarını kanıtlamıştır. Adını mermerin üzerine kazıtmıştır" diyerek anlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.