Gökhan Gönül'den penaltı itirafı

Gökhan Gönül penaltı itirafında bulundu: Utanıyorum

Gökhan Gönül'den penaltı itirafı

Fenerbahçe'nin Galatsaray karşısında aldığı derbi galibiyetinin ardından sarı-lacivertli takımın sağ kanat oyuncusu Gökhan Gönlül önemli açıklamalarda bulundu.

Karşılaşma sonrası konuşan Gökhan Gönül, "Öncelikle 10 Kasım'ın saygınlığına yakışır bir maç oldu. Bugünün anlamını herkes biliyor. Kastettiğim şey derbi değil. Attığımız gollerin dışında takım olarak kompakt oynadık. Herkes ofansif olduğumuzu söylüyordu, defansif olarak eksiklerimiz vardı. Güçlü bir rakibe karşı iyi savunma yaparak, pozisyon vermeden galip geldik. 7 yıldır buradayım. Hemen hemen her derbide arızalar çıkıyor. Oyuncular arasında, teknik adamlar arasında, taraftarlar arasında... Birçok aksilikler yaşamıştık. Dediğim gibi 10 Kasım'a yakışan bir maç oldu. İki takımı da 10 Kasım'a yakışır bir maçtan dolayı tebrik ediyorum. Önemli bir maçtı. Kendimize en yakın gördüğümüz rakibimize 9 puan fark attık" dedi.

Maçla ilgili görüşlerini dile getiren Gökhan Gönül, "Böyle maçlarda attığınız bir gol, golü atan taraf için ekstra motivasyon sağlıyor. İlk önce golü atan takıma ekstra enerji gelir. İki üç haftadır defansif yönümüzün eksik olduğu gerçekti. Hafta içerisinde buna çalıştık. Kazandığımız için çok mutluyum" diye konuştu.


PENALTI İTİRAFI; "UTANIYORUM"

İlk yarıda Dany ile girdiği ikili mücadele sonrasında penaltı itirazıyla ilgili açıklama yapan ve itirafta bulunan Gökhan Gönül, "İlk yarıda bir pozisyonum vardı, 'Penaltı mı, değil mi? diye. Pozisyonun içerisinde müdahale geldiğini hissettim. Neden öyle oldu bilmiyorum. Kesinlikle penaltı olmadığını söyleyebilirim. Kendimi atmış olduğum için utanıyorum. Bir daha gerçekleşmeyecektir diye düşünüyorum" açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir