"Genel kurul seçimli olmayacak"

Trabzonspor Genel Sekreteri Köksal Güney, NTV Spor'un sorularını yanıtladı. Güney, bordo mavililerin 15 Aralık'ta gerçekleştireceği olağan genel kurulun seçimli bir genel kurul olmayacağını söyledi.

Trabzonspor Genel Sekreteri Köksal Güney, NTV Spor'un sorularını yanıtladı.

Trabzonspor Genel Sekreteri Köksal Güney, bordo mavililerin 15 Aralık'ta gerçekleştireceği olağan genel kurul hakkında açıklamalarda bulundu. Seçimli bir genel kurul yapılmayacağının altını çizen Güney, kongrenin mali kongre olacağını söyledi.

Mahkeme kararı sonrasında kamuoyunda yeni bir yönetim seçimi yapılacağı yönünde hava oluştuğunun belirtilmesi üzerin Köksal, "Bu konuda bir bilgi kirliliği ve kavram kargaşı var. Mayıs ayında yapılan kongrede Trabzonspor'un yönetmeye hak kazandık. Fakat burada olağan genel kurula 6 ay vardı. Biz tüzükte bir değişiklik yaparak seçilecek yönetim kurulunun 6 ay değil, 2 yıl 6 ay görev yapması şeklinde madde eklendi. Biz de 2 yıl 6 ay olarak görevlendirildik, fakat 2 delegenin itirazı sonucunda görev süresini 2 yıl uzatma maddesi kabul edilmedi. Yürütmeyi durdurma kararı alındı. Bunun sonucunda da Aralık ayında yani göreve geldiğimiz günden 6 ay sonra seçimin tekrarlanması yönünde karar alındı. Biz de Yargıtay'a gitme hakkımızı kullanacağız. Yani bizim yapacağımız genel kurul, olağan genel kurul olacak; ancak mali genel kurul olacak. Seçimli bir genel kurul olmayacak. Ayrıca hukuk kurulları için de başkanlık seçimi yapılacak" dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir