Galibiyet önemliydi; bugün de galibiyet aldık

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, takımının çok kısa zamanda ritmini yakalayacağını belirterek, "Önemli olan galibiyetti. Bugün de galibiyet aldık." dedi.

Galibiyet önemliydi; bugün de galibiyet aldık

Eskişehirspor'u 1 - 0 yenen Fenerbahçe'de teknik direktör Ersun Yanal, lige ikinci haftadan itibaren başlayacaklarını söylediğini hatırlatarak, "Bunu da başardık, kolay olmadı. Eskişehirspor'un eski takımım olması itibariyle özel bir maçtı. Enerjimizi de coşkulu taraftarlarımızdan aldık. Onlara da teşekkür ediyorum. Biz de çok kısa zamanda ritmimizi yakalayacağız. Galibiyet önemliydi. Bugün de galibiyet aldık. Oyuncularıma teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Sahada bu sezon ilk defa 90 dakika oynayan 4 oyuncu olduğunu hatırlatan Ersun Yanal, "Sakat oyuncularım var. Değşik alanlarda mücadele eden bir takımız. Bunu kısa sürede halletmemiz gerekiyor. Bize böye bir kaç çıkış maçı gerekli." diye konuştu.

Maçta bir penaltı kurtaran ve 3 - 4 pozisyonda da başarılı hamleler yapan kaleci Mert'le ilgili olarak da Ersun Yanal, "Biz Türkiye'nin 4 önemli kalecisine sahibiz. Bunlardan bir tanesi Mert. Serkan ve Ertuğrul'u unutmamak lazım. 4 önemli kaleciye sahip olmanın gururu içindeyiz. Murat hocaya da teşekkür etmek istiyorum." ifadelerini kullandı.

Eskişehirspor'un futbolcusu Erkan Zengin'le ilgili bir soruya ise Yanal, "Bunlar medyada konuşulan şeyler. Bizim içimizde böyle bir şey yok." cevabını verdi.

FATİH TERİM'İN MİLLİ TAKIM TEKNİK DİREKTÖRLÜĞÜNE GETİRİLMESİ

Ersun Yanal, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in Milli Takım'ın da başına getirilmesine değinerek, şöyle konuştu: "Ülke futboluna hayırlı olsun. Ülke futbolu kazansın; umarım düşünülen sorunlar çözülür. Bizde kişiler tartışılıyor. Biraz sistemi tartışmak gerekiyor."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

32 − 25 =