Galatasaray Juventus maçına kar engeli

UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu'ndaki Galatasaray-Juventus karşılaşmasına, ani kar yağışı sonrası saha çizgilerinin kaybolması nedeniyle maç ertelendi.

Galatasaray Juventus maçına kar engeli

Türk Telekom Arena'daki maçın 25. dakikasında aniden başlayan yoğun kar yağışı, saha zemininin bir kaç dakika içinde beyaza bürünmesine neden oldu. İlk olarak oynanan top, kırmızı renkli bir başka topla değiştirilirken, 33. dakikada hakem Pedro Proença, oyunu durdurarak, yanına çağırdığı futbolcularla bir süre görüştü. Görüşmenin ardından takımlar soyunma odasının yolunu tuttu ve müsabakaya 20 dakika ara verildiği anons edildi. Soyunma odasına giden hakemler daha sonra çıkış tüneli önünde bekleyerek sahanın temizlenmesini ve hava şartlarını kontrol etti. Maçın durmasının ardından sahaya giren görevliler, saha zeminin temizlemeye başladı. Saha çizgileri turuncu renkle yeniden çizildi. Sahaya iki defa çıkan hakem takım kaptanları ile konuştu ardından meteorolojiden alınan bilgiyle beraber maç ertelendi.
Maç yarın oynanacak
UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda yapılan, ancak yoğun kar yağışı nedeniyle tatil edilen Galatasaray-Juventus maçının yarın saat 14.00'dan itibaren zemine göre 16:00'a kadar oynanacağı açıklandı. Sarı-kırmızılı kulübün televizyonunda verilen bilgiye göre karşılaşma kaldığı yerden devam edecek. İstanbul'da yarın akşam da kar yağışı bekleniyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *