Galatasaray Juventus maçı ertelendi

Galatasaray- Juventus maçı yoğun kar yağışı nedeniyle ertelendi.

Galatasaray  Juventus maçı ertelendi

Karşılaşma bugün saat 15.00’te kaldığı yerden devam edecek ya da yeniden ertelenecek.

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi B Grubu'ndaki kader maçında Juventus ile karşı karşıya geldi. Türk Telekom Arena'daki maçın 25. dakikasında aniden başlayan yoğun kar yağışı, saha zemininin bir kaç dakika içinde beyaza bürünmesine neden oldu.

İlk olarak maçın topu, kırmızı renkli bir başka topla değiştirildi.

Karşılaşmada 32. dakika oynanırken hakem Pedro Proença oyunu durdurarak, yanına çağırdığı futbolcularla bir süre görüştü. Görüşmenin ardından takımlar soyunma odasının yolunu tuttu ve maça20 dakika ara verildiği anons edildi.

TOPLANTIDAN ERTELEME KARARI ÇIKTI

Maçın durmasının ardından sahaya giren görevliler, saha zeminin temizlemeye başladı. Saha çizgileri turuncu renkle yeniden çizildi.

Hakemler çıkış tüneli önünde bekleyerek sahanın temizlenmesini ve hava şartlarını kontrol etti. Ancak hakemin takım kaptanları ve UEFA yetkilileri ile yaptığı görüşmenin ardından maçın ertelendiği açıklandı.

SAAT TARTIŞMASI...

Erteleme kararının ardından maçın ne zaman kaldığı yerden devam edeceği kararı beklenmeye başladı. Önce maçın günü belli oldu ve karşılaşmanın bugün oynanmasına karar verildi.

Bu arada eğer saat 15.00'te şartlar maçın oynanmasına uygun olmazsa karşılaşma başka bir güne hatta başka bir şehire bile alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir