Galatasaray Fenerbahçe yöneticilerinin ayıbı

Süper Kupa öncesinde Galatasaray ve Fenerbahçeli yöneticiler aynı ortamda buluşmak istemedi.

Galatasaray Fenerbahçe yöneticilerinin ayıbıKayserispor Yönetimi, Süper Kupa öncesinde Galatasaray ve Fenerbahçe'li yöneticileri bir yemekte bir araya getirmek istedi. Ancak iki kulüp de rakipleriyle aynı ortamda buluşmak istemeyince, ev sahipliği yapan Kayserililerin dostluk köprüsü kurulamadan yıkıldı.

Süper Kupa öncesi tansiyon yine yükselirken, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında kurulması düşünülen dostluk köprüleri de henüz ortaya çıkmadan yıkılıyor. Kayserispor Yönetimi’nin, araları açık olan iki kulüp idarecilerini bir araya getirme girişiminin iki kulübün olumsuz tavrı sonrası iptal edildiği ortaya çıktı. Özellikle 3 Temmuz süreci sonrası demeç savaşlarıyla her gün yeni bir boyut kazanan gerillim, Süper Kupa’ya yansıdı.

Ev sahibi olmaları nedeniyle Ramazan Bayramı’nı da fırsat bilerek ortamı yumuşatmak isteyen Kayserililer, iki kulüp yöneticileriyle Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerinin katılacağı bir yemek düzenledi. Ancak hem Galatasaray, hem de Fenerbahçe, bu yemeğe katılmayacağını iletince, düzenlenmesi planlanan dostluk köprüsü de kurulamamış oldu. Süper Final öncesi Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile yan yana oturmamak için protokol yerine kendi taraftarının bulunduğu bölümdeki bir locadan maçı izleme kararı alması, bir anlamda soğukluğun devam ettiğinin göstergesi olmuştu. İki kulüp kafilelerinin de havaalanında bile denk gelmemek için uçak saatlerine bile dikkat gösterdikleri ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir