Feyyaz Uçar: Başlangıç güzel ama

Türkiye U-20 Milli Takımı Antrenörü Feyyaz Uçar, turnuvaya güzel başladıklarını ancak, Salvador galibiyetinin anlam kazanması için sonraki maçları da kazanmaları gerektiğini söyledi.

Feyyaz Uçar: Başlangıç güzel ama

Uçar, FIFA U-20 Dünya Kupası C Grubu'nda 3-0 kazandıkları El Salvador maçının ardından yaptığı değerlendirmede, grup maçlarına çok iyi bir başlangıç yaptıklarını belirterek, "İyi bir skor aldığımızı düşünüyoruz. Özellikle attığımız golleri tam ihtiyacımız olduğu dakikalarda kaydettik. 1-0'dan sonra takımım biraz telaşlandı, doğaldır, çünkü dünya kupasında çok sık oynayan bir ekip değiliz. Ancak ikinci yarının hemen başında attığımız golle takım olarak rahatladık ve iyi oynamaya başladık. Attığımız 3 golün dışında kazandığımız 3-4 tane daha net gol pozisyonu var. Beni mutlu eden bir diğer olayda bir maçı kazanabilecek kadar pozisyona girmiş olmamız. Başlangıç güzel ama devamı gelmezse bu galibiyetin hiçbir anlamı olmayacak." dedi.

Trabzon ve Rize'de oynamayı özellikle kendilerinin istediğini ifade eden Uçar, tribünlerin boş olmasına ise üzüldüğünü vurguladı. Trabzonsporlu taraftarlardan kendileri destek olmalarını isteyen Uçar, şöyle konuştu; "Burası bir futbol şehri. Benim futbol kariyerim boyunca en çok çekindiğim deplasman Karadeniz deplasmanıydı. Burada ev sahibi olmanın keyfini yaşamak istedim ama bugün ki maçta ne yazık ki ev sahibi değildik. Bu çocukların desteğe ihtiyacı var. İnşallah diğer maçta tribünler tamamen dolar. Bu bizi pozitif yönde etkileyecektir."

Gruptaki diğer rakipleri Kolombiya ve Avustralya arasında oynan karşılaşmayı da izlediğini belirten Uçar, "Rakiplerimizin oynadığı maçın bir kısmını televizyondan, bir kısmını canlı olarak izledim. Açıkçası Kolombiya'nın favori olduğunu düşünüyordum karşılaşma öncesi. Avustralya takımını çok koşan, pas yapmaya çalışan bir ekip olarak gördük. Beklediğimden de iyi performans sergilediler. Bundan sonra oynayacağımız iki maçın da çok zor olacağını düşünüyorum. Puan kaybeden Kolombiya mutlaka bunu telafi etmek isteyecektir. Genel kanı grup maçlarında Türkiye ve Kolombiya'nın ağırlığını koyacağı yönündeydi. Ancak fark ettik ki Avustralya'da ciddiye alınması gereken bir rakip olduğunu bize gösterdi." ifadelerini kullandı.

Müsabakanın en başarılı isimlerinden Cenk Şahin'e de övgüler düzen genç teknik adam, kulüp takımında oynamamasına ise üzüldüğünü söyledi. Uçar, talebelerinden en az 3-4 tanesinin bu turnuvanın ardından A Milli Takım kadrosunda yer alacağına inandığını dile getirdi.

ALFARO: ERKEN YEDİĞİMİZ GOL MORALİMİZİ BOZDU

El Salvador Teknik Direktörü Mauricio Alfaro, erken yedikleri golün kendilerini olumsuz etkilediğini belirterek, "Böyle bir maç bekliyorduk aslında. Türkiye ev sahibi olmasının avantajını iyi kullandı ve boşlukları iyi değerlendirdi. Erken yediğimiz gol moralimizi bozdu ve bu Türk takımına çok daha fazla güven verdi. Sonuç olarak da maçı kaybettik." dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir