Fernandes'e Rus kancası!

Ruslar, Fernandes’i yıllık 3 milyon euroya ikna etti. Slaven Bilic ve Önder Özen Ferdi’nin gönderilmesine onay verdi. Son kararı “Satarsak beni topa tutarlar” diyen Fikret Orman verecek.

Fernandes'e Rus kancası!

Manuel Fernandes, Kartal’a veda ediyor. Beşiktaş taraftarının sevgilisi olan Portekizli yıldız, ayrılma kararı aldı.

Akşam'ın haberine göre; Siyah-Beyazlı yönetim, yeni sözleşme için iki yıl 5 milyon euroya karşılık, imza parası da dahil 7.9 milyon euro talep eden Fernandes’i bir türlü ikna edemedi. Portekizli yıldız, istediği ücretten geri adım atmayınca, sabrı taşan Başkan Fikret Orman resti çekmişti. “Ya imzalarsın ya da seni satarız” salvosunu yapan Başkan Orman, yetenekli maestro ile ipleri kopardı.

HONDA’NIN YERİNE FERNANDES

Beşiktaş Başkanı, Teknik Direktör Slaven Bilic ve Sportif Direktör Önder Özen ile gerçekleştirdiği toplantıda Fernandes’i masaya yatırdı. İkili, Başkan Orman’a ‘Fernandes’i satabilirsiniz’ onayını verdi. Onayı alan Orman, Ferdi’yi satış listesine koyduklarını menajeri Jorge Mendes’e iletti. Transfer için çalışmalara başlayan Mendes, Kartal’ın önüne Rus devi CSKA Moskova’nın teklifini getirdi. ‘Asker’ lakaplı Rus takımı, 27 yaşındaki yıldız için Beşiktaş’a 13 milyon euro önerdi. Takımın yıldızı Honda’nın Milan’a olası transferini düşünen CSKA, alternatif olarak Ferdi’yi gözüne kestirdi.

GİDERSE 11 MİLYON EURO KAR EDECEK!..

Ferdi ile yıllık 3 milyon euroya el sıkışan CSKA, Siyah-Beyazlılar’ın kararını bekliyor. Ruslar’ın teklifini kaçırmak istemeyen yöneticiler, Orman’a “Fernandes’i bu paraya satalım. Yerine dünya starı alırız” tavsiyesinde bulundu. Orman’ın korkusu ise taraftarlar. “Satarsak beni topa tutarlar” endişesi taşıyan Beşiktaş Başkanı, iki gün içerisinde kararını verecek. Ferdi’nin sezon sonunda serbest kalmasını da hesaba katan Fikret Orman’ın transfere onay vermesi bekleniyor. 2 milyon euroya Valencia’dan alınan Ferdi, CSKA’ya giderse 11 milyon euro kâr elde edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir