Fernandes adliyede

Eğlence merkezlerinde tanışıp evine götürdüğü Damla Ç. ile Gülşah Ö.'yü darp ettiği iddiasıyla 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada bugün hakim karşısına çıkan Beşiktaşlı ünlü futbolcu Manuel Fernandes kendisine yönelik suçlamaları reddetti

Fernandes adliyede

Damla Ç. ile Gülşah Ö.'yü darp etmediğini savunan Fernades, “Neden böyle söylediklerini bilmiyorum” dedi. İstanbul 31’inci Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz yargılanan Fernandes ile ondan şikayetçi olan Gülşah Ö. katıldı. Tercüman aracılığı ile Portekizce ifade veren Fernades, aylık gelirinin 150 bin dolar olduğunu ifade etti. 4 Mayıs 2013’de Seda P. ve Öykü isimli iki kadın arkadaşı ve 3 erkek arkadaşı ile Reina’ya gittiğini, saat 04.00 kadar burada eğlendiklerini söyleyen Fernades olay gecesi yaşananları ise şöyle anlattı; "Müşteki olan iki kadınla Reina’da herhangi bir ilişkim olmadı, hiç konuşmadım. Saat 04.00 gibi Reina’dan ayrılarak iki araçla Masquerede’ye gittik. Müşteki olan kadınları Masquerade’nin oto parkında fark ettim. Müşteki olan iki kadın benim bulunduğum otomobilde yoktu. Üç arkadaşımın bulunduğu diğer araçla gelmişlerdi. Bu nedenle onları daha önce fark etmemiştim.

Saat 04.30 gibi Masquerede’den de ayrılıp Dikilitaş’taki evime gittik. Müşteki olan iki kadın da yine benim bulunmadığın diğer araçla gelmişti. Ancak otomobilden indikten sonra Gülşah Ö. yukarı gelmek istemediğini söyledi. Bu konuda arkadaşı Damla Ç. ile tartıştılar. Ben de arkadaşıma ‘Gelmek istemiyorlarsa şoförüm onları evlerine bıraksın' diyerek yukarı çıktım.’’
Eve girdikten sonra üstünü değiştirmek için odasına geçtiğini ifade eden Fernandes, "Odamdayken kapının çaldığını duydum. Kapıyı ben açmadım arkadaşım açtı. Onlar içeri girdikten sonra salona geldim. ‘Eğer kalmak istiyorsanız oturma odasında yatarsınız’ diyerek odama döndüm. Odama döndükten sonra yüksek sesle tartışma duydum. İki kadın, bizim iki kadın arkadaşımızla tartışıyordu. Arkadaşım Seda P’ye ne olduğunu sordum.

Kadınların küfür ettiğini ve su şişesi attığını söyledi. Muhammet ve Bonsale’ye ‘Bunları siz getirdiniz. Böyle bir sorun yaşıyoruz. Buradan götürmenizi istiyorum’ dedim. Kendi odama gittim. Kapıyı kapattım. Sabaha kadar da çıkmadım. Kesinlikle müştekilere vurmadım. Herhangi bir fiziki temasım olmadı. Neden böyle söylediklerini bilmiyorum.” dedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede Manuel Fernandes'in iki kez 'kasten yaralama' suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapis ile cezalandırılması talep edilmişti.(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir