Fenerbahçe'yi adrenalini yükselten gelişme

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay çok önemli bir haber verdi.

Fenerbahçe'yi adrenalini yükselten gelişmeFenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Günay, Radyospor'un canlı yayınına konuk oldu ve “CAS duruşmalarına giden üyelerin, UEFA’nın CAS’ta ortaya sürdüğü argümanların elle tutulur yanı olmadığına dair kanaatleri var. Tüm değişik argümanlar üretilebilir; ama bunlar sahanın içindeydi diye geniş bir kanaat yok” dedi.

CAS'IN OLUMLU KARAR VERME OLASILIĞI YÜZDE 80

CAS’ın UEFA’nın verdiği ceza kararını bozacağına dair inancının çok yüksek olduğunu dile getiren Günay, “Edindiğimiz izlenim yüzde 80 oranında CAS’ın Fenerbahçe lehine olacağı yönünde.

Disiplin Kurulu ne yaptık ki bizi yolluyor. Şahısları ayırdılar, şimdi bizimle uğraşıyorlar. Fenerbahçe’nin böyle ceza alması ne Türkiye’yi mutlu eder, ne de rakiplerimizi mutlu eder. Böyle olması gerekir. Umarım iyi bir karar çıkar” şeklinde konuştu.

MORALİMİZİ HİÇ KAYBETMEDİK
Fenerbahçe’nin hep moralliği olduğunu dile getiren Yüksel Günay , “Moralimizi kaybetseydik. Bu kadar zaman böylesine önemli bir duruşu gösteremez Ayakta duramazdık” dedi.

CEZA ALSAK BİLE BU SEZON AVRUPA'DA DEVAM EDEBİLİRİZ
CAS’ın ceza kararını onaması durumunda ise, 1 yıl uygulanmaması şeklinde bir şerh koyabileceğini belirten Günay,”Bu durumda Fenerbahçe ceza alsa bile bu sezon Şampiyonlar Ligi ya da Avrupa Ligi’nde oynayabilir. Ertelediği zaman ‘1 yıl ya da iki yıl erteledim’ diyor. Oradaki avukatlarımıza soruyoruz, ‘Böyle olacak ‘ diyorlar. Kimse ‘Fenerbahçe’yi idam ederler’ demiyor. Toplamda baktığımız da iyimser bir bekleyiş içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

ARSENAL MAĞLUBİYETİ İÇİN BİR İŞ KAZASI DENEMEZ
Arsenal maçındaki mağlubiyet nedeniyle taraftarın tepkisinin haklı olduğunu belirten Günay, “Buna bir yol kazası diyemezsin. 3 tane gol yiyorsun. Sporun kaidesinde bu var deyip geçemezsin. Bu kadar da yok. Taraftara yol kazası dersen. Taraftar da bizimle alay mı ediyorsun der. Dolayısıyla serzenişlerinde haklılar” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *