Fenerbahçe'ye gider korkusu!

Beşiktaş'ta yönetim sözleşme uzatmak için yıllık 4 milyon Euro talep eden futbolcusuna rest çekti: "İstediği yere gidebilir..." Bu gelişme gündeme yeniden "Fernandes, Fenerbahçe ile anlaşır mı?" sorusunu getirdi.

Fenerbahçe'ye gider korkusu!

Beşiktaş Yönetimi, yıldız oyuncusu Manuel Fernandes'e rest çekti. Siyah beyazlı kulüple sözleşme yenileyip yenilemeyeceği yılan hikayesine dönen Portekizli futbolcu ile Beşiktaş'ın yolları ayrılma aşamasına geldi.

Fernandes, menajeri Ahmet Bulut ile görüşerek yeni dönemde 1.5 milyon Euro imza parası ile birlikte yıllık 4 milyon Euro talep etti. Siyah beyazlı yönetim ise bu astronomik rakamı dikkate bile almayacağını açıkladı ve ekledi: "Sözleşmesi bittiği an istediği yere gidebilir."

'BU PARAYA DAHA İYİSİNİ ALIRIZ'

"Beşiktaş'ın menfaatleri her şeyin önündedir" yorumunu yapan İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi ve yöneticiler, Portekizli oyuncunun istediği rakama çok daha iyi futbolcular alınabileceği görüşü üzerinde birleştiler. Buna karşılık Beşiktaş, yeni dönemde Fernandes'e yıllık 2.5 milyon Euro teklif etti. 1 milyon 800 bin Euro imza parasını da 3 yıla yaymayı önerdi. Fakat bunu da oyuncu ve menajeri kabul etmedi. Hatta Beşiktaş Kulübü scoutlarının şimdiden Fernandes'in yerini dolduracak isimleri takibe aldığı ifade edildi.

SARACOĞLU'NDA MAÇ İZLEMİŞTİ

Bu gelişme, uzun süredir konuşulan bir iddiayı da yeniden gündeme getirdi: "Fernandes, Fenerbahçe'ye gider mi?" Sarı lacivertli kulüp resmi olarak doğrulamasa da birçok defa Beşiktaş'ın yıldızı ile ilgilendiği ileri sürülmüştü. Hatta Fernandes'in geçtiğimiz sezon ezeli rakiplerinin Şükrü Saracoğlu Stadı'na giderek, Fenerbahçe ile Benfica arasındaki maçı izlemesi bu dedikoduları alevlendirmişti. Türkiye'de yaşamaktan memnun olduğunu açıklayan Portekizli futbolcunun, şimdi nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor.

Aralık'ta görüşebilir ama Haziran'ı bekler

Siyah-beyazlı kulüple sözleşmesi 31 Mayıs 2014 tarihinde sona erecek olan Manuel Fernandes, eğer anlaşma sağlanamazsa aralık ayından itibaren başka kulüplerle masaya oturabilecek. Çünkü statüye göre; bir futbolcu sözleşmesinin bitimine 6 ay kalmasından itibaren yabancı bir takımla görüşebiliyor. Ancak bedelsiz olarak ayrılması halinde transfer olduğu takımın formasını en erken yeni sezonda giyebiliyor.

Derbilerde kayıp

Fernandes'in Beşiktaş'tan istediği 4 milyon Euro'luk yıllık ücret tartışılmaya devam ederken, Portekizli oyuncunun derbi performansı ise olaya farklı bir boyut katıyor. Türkiye'de 4. sezonunu geçiren yıldızın özellikle büyük maçlardaki karnesi kırık. Şu ana kadar 10 derbiye çıkan Fernandes, hiç gol atamazken bir tane asist yapmakla yetindi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *