Fenerbahçe'ye 60 Milyon Liralık şok!

Fenerbahçe Kulübü, Kenan Evren Lisesi'nin arazisi ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile yaptığı görüşmeden olumsuz yanıt aldı.

fenerbahce'ye 60 milyonluk sok!Fenerbahçe Yönetim Kurulu, yıllardır uğraştığı Kenan Evren Lisesi’nin arazisi ile ilgili olarak bugün Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile bir görüşme yaptı.

Hürriyet’in haberine göre; Başkan Aziz Yıldırım, genel sekreter Mahmut Uslu, asbaşkanlar Mithat Yenigün, Nihat Özbağı ve Şekip Mosturoğlu, yaklaşık 1 yıldır randevu alamadıkları Bakan Avcı’yı bugün Ankara’da ziyaret etti.

BAKAN AVCI: OKULU VEREMEYİZ

Sarı lacivertliler yaklaşık yarım saat süren görüşmede, arazinin tahsisine karşılık devletin kendilerinden talep ettiği 3 okul ve 1 spor salonunu yaptıklarını ve Maliye Bakanlığı’ndan da gerekli izinleri aldıklarını belirtip, okulun kendilerine teslim edilmesini istediler. Ancak Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı kararlarının olumsuz olduğunu belirtti ve okulun teslim edilmeyeceğini belirtti.

3 OKUL VE 1 SALON İÇİN 60 MİLYON LİRA HARCANMIŞTI

Bu cevap üzerine sarı lacivertli yönetimde büyük bir tepki oluştu. Yaptırılan 3 okul ve 1 spor salonu için yaklaşık 60 milyon TL harcayan yöneticiler, gergin bir şekilde bakanlıktan ayrıldı. Görüşme sonrası kısa bir açıklama yapan genel sekreter Mahmut Uslu, “Geldik toplantıya, bu konularla ilgili sonra görüşeceğiz. Çok geniş bir açıklama yapacağız” dedi.

Uslu’nun sözünü ettiği geniş çaplı açıklamanın cuma günü yapılacağı öğrenildi. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım cuma günü basın toplantısı düzenleyerek, Kenan Evren Lisesi arazisi ile ilgili yaşanan süreci belgeleriyle anlatacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *