Fenerbahçe’nin Kripto Para Birimi kapışıldı ve 30 saniyede tükendi!

“Fenerbahçe Token” olarak tanımlanan kripto para, bugün işleme açıldıktan 30 saniye sonra kapış kapış satıldı ve sarı lacivertli kulüp saniyeler içinde 15 milyon TL kazandı.

Sarı lacivertliler kendi Token’ını yazan ilk kulüp oldu. Kripto para birimleri ise çok kısa sürede tükendi. Fiyat 160 TL'yi gördü. 

Fennerbahçe’nin kripto para birimi yok sattı: 30 saniyede tükendi!

Fenerbahçe Kulübü kripto para borsası Paribu ile “Fenerbahçe Token” anlaşmasını resmen imzaladı. Fenerbahçe Token, Etherum Blockchain’inde üretilen bir “utility token” olarak piyasaya resmen sunuldu. Sözcü’nün haberine göre, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Paribu CEO’su Yasin Oral’ın katıldığı basın toplantısında, Fenerbahçe Token’in piyasaya girmesinin ardından ‘Seçenek 2’ olarak satışa sunulan 30 TL değerindeki 500 bin adet (15 milyon TL) Token 30 saniye içerisinde tükendi.

Paribu CEO’su Yasin Oral, “Bu arada Seçenek 2 30 saniyede tükenmiş” derken, Başkan Ali Koç bu durum karşısında şaşkınlığını gizleyemedi ve “Nasıl olur ya! Haksızlık, daha biz alamadık” diye tepki gösterdi. Kısa bir süre sonra tekrar söz alan Oral, 15 TL değerinde satışa çıkan 20 milyon ‘Seçenek 1’ Token’ların da bitmek üzere olduğunu duyurdu ve “Seçenek 1 de bitmek üzereymiş. Sanırım basın toplantısı bitmeden hepsi bitecek” ifadelerini kullanırken Başkan Ali Koç “Ciddi misin?” karşılığını verdi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Nasıl olur ya! Haksızlık, daha biz alamadık…

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Tabii burdan elde edeceğimiz gelirin 3’te 1’i mevzuat gereği harcama limitlerine pozitif etki yapacaktır. Hayalimiz ilerde maaş bütçelerinin bir kısmını tokenlarla karşılamak” diyerek Fenerbahçe Token’den elde edilecek gelirlerin transfer limitlerine yansıyabileceğini söyledi. Fenerbahçe Token’ın maksimum arzı 190.700.000 FB olacak. Futbol sektörünün kötü durumda olduğunu ve yeni gelir kalemleri oluşturmaları gerektiğini söyleyen Ali Koç, açıklamalarına şunları ekledi:

Halihazırda kötü durumda olan futbol sektörü, yeni gelir kalemleri oluşturmak zorunda. Bundan kaçamazsınız. Sadece Türkiye’deki değil, dünyadaki kulüpler artık yeni gelir kalemleri oluşturuyor. Bilet, forma, yayıncı gelirleri maksimuma gelmiş durumda. Dijital gelirler bu anlamda çok önemli ve Fenerbahçe olarak bu anlamda çok önemli yatırımlar yapıyoruz. Bu anlamda kesinlikle geç kalmadık ve iyi ki bekledik. Dijital dünyaya geç girenler her zaman avantaj sağlamıştır. Bunu yaşayarak gördük. 1,5 sene önce aldığımız tekliflerle, bugün aldığımız teklifleri karşılaştığımız teklif arasında kat be kat fark olduğunu görüyoruz.

Kripto Paralar

Canlı İzle

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir