Fenerbahçe'de yıllar sonra bir ilk!

Fenerbahçe'de 10 numara devri bitti. Teknik Direktör Kocaman yeni sezona ilk kez Alex'siz başlayacak. Sarı-lacivertli ekibin orta sahası tecrübeli çalıştırıcının istediği gibi oyunu çift yönlü oynayabilen ve çok koşan isimlerden oluşacak.

Fenerbahçe'de yıllar sonra bir ilk!Üç cephede 64 resmi maç oynadığı 2012-2013 sezonunu Ziraat Türkiye Kupası zaferi ile noktalayan Fenerbahçe'de 10 numara devri sona erdi. Teknik Direktör Aykut Kocaman yeni sezonda eski kaptan Alex'in bölgesine takviye yapmayacak. Sarı-lacivertli takım geçen sezona Alex'le başlamış ancak 6. haftadaki Kasımpaşa yenilgisinden sonra Brezilyalı futbolcuyla olaylı bir şekilde yollarını ayırmıştı. Devre arası Montpellier'de forma giyen Belhanda için girişimlerde bulunan Fenerbahçe, Faslı oyuncu için Fransız kulübüyle anlaşamadı. Sarı-lacivertli takımın sezonun ikinci yarısında ortaya koyduğu performanstan memnun kalan Aykut Kocaman'ın, "10 numara" oyuncu tipini aklından çıkardığı ifade edildi. Çok koşan ve dinamik bir orta saha kurmayı amaçlayan Kocaman, oyunu iki yönlü oynayabilen isimleri tercih edecek. Alper Potuk transferinin bu hedef doğrultusunda gerçekleştirildiği ve orta sahaya başka takviye yapılmayacağı kaydedildi.

Alternatifli kadro Orta alanda Mehmet Topal, Emre, Alper, Meireles, Cristian, Selçuk, Mehmet Topuz, Salih, Sezer ve gerektiğinde göbekte görev yapabilen Caner gibi önemli isimlere sahip olan Aykut Kocaman, orta alanın merkezinde bu oyuncuları değişimli olarak kullanacak. Fenerbahçe'nin başında 4. sezonuna girecek olan Kocaman ilk kez Alex'siz başlangıç yapacak. Sarı-lacivertli hoca önceki sezonlarda taraftarın gözbebeği olan sambacıya yer bulmak zorunda kalıyordu. Alex'i oynatmak için farklı sistemler geliştiren Aykut Kocaman, kafasındaki sistemi bir türlü hayata geçirememişti.