Fenerbahçe için 4 şartı

Rıdvan Dilmen, başkan Aziz Yıldırım'ın futbol genel direktörlüğü teklifini kabul ederse Ersun Yanal ile anlaşma olmayacak.

Fenerbahçe için 4 şartı

Aziz Yıldırım'ın 'gel takımın başına geç' dediği Rıdvan Dilmen 4 şart ortaya sundu.

Habertürk'ten Ferudun Niğdelioğlu'nun haberine göre; Fenerbahçe'de teknik direktör sorunu tam bir karmaşaya döndü...  
 
Sarı-Lacivertliler, Ersun Yanal ile büyük ölçüde anlaştı fakat başkan Aziz Yıldırım'ın önceki gün bir araya gelip, futbol genel direktörlüğü görevini teklif edip "Fenerbahçe'nin tek kurtuluşu sensin" dediği Rıdvan Dilmen'in sunduğu şartlar olayı bambaşka bir boyuta taşıdı.
 
Dilmen, başkan Yıldırım ile yaptığı görüşmede şu şartları sundu:

* Her şey bana bağlı olacak. Tek sorumlu ve yetkili ben olacağım.
* Antrenör ve ekibini ben belirleyeceğim.
* 50 milyon Euro'luk transfer harcama garantisi verilsin.
* En az 5 oyuncu alınacak.

Eğer bu şartlar başkan Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu tarafından kabul edilirse Rıdvan Dilmen de Ersun Yanal'a, "Benimle çalışır mısın?" diyerek teklifte bulunacak. Ancak Ersun Yanal'ın bu konudaki tavrı çok açık. Tecrübeli hoca, dünkü zirvede başkan Yıldırım'a açık ve net bir şekilde, "Samandıra personeli ile çalışırım ama altıma üstüme adam istemem" diyerek tavrını koydu.

YABANCI YA DA DENİZLİ

Bu durumda başkan Aziz Yıldırım'ın vereceği karar çok kritik olacak. Ya eski dostu Rıdvan Dilmen'in istediklerini yerine getirerek, "Gel takım senin" diyecek; ya da Dilmen'in şartlarını kabul etmeyip Ersun Yanal'ı göreve getirecek.  
 
Öte yandan yönetimin Rıdvan Dilmen'den yana karar kılması ve Ersun Yanal'ın bu şartlarda görevi kabul etmemesi halinde Dilmen'in aklında 2 yabancı antrenör ve Mustafa Denizli'nin olduğu öğrenildi. Bunun yanı sıra Dilmen'in transfer listesinin ve aynı zamanda tüm ekibinin de kafasında hazır olduğu belirtildi.
 
Her iki tarafın da isteklerini başkan Aziz Yıldırım, yönetim ile birlikte masaya yatırıp önümüzdeki hafta kararını verecek.