Fenerbahçe Arsenal maçı canlı izle sitesi - Fener Arsenal özet

Arsenal, Fenerbahçe maçını kaybetse de turu atlar iddiası

Fenerbahçe Arsenal maçı canlı izle sitesi (Fener Arsenal özet)

İngiliz medyasında Fenerbahçe'nin şike iddiaları nedeniyle Avrupa maçlarından men edilmesinin gündemde olduğuna dikkat çekiliyor.

İngiliz medyasında Fenerbahçe ile Arsenal arasında bugün oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi Play Off Turu maçıyla ilgili haber ve yorumlarda, Fenerbahçe'nin şike iddiaları nedeniyle Avrupa maçlarından men edilmesinin gündemde olduğuna dikkat çekiliyor.

Fenerbahçe'nin Spor Tahkim Mahkemesi CAS'ın önümüzdeki hafta vereceği kararla men edilmesi durumunda, Arsenal iki ayaklı turu kaybetse dahi Şampiyonlar Ligi'nde yoluna devam edecek.

Independent gazetesi, buna dikkat çekerek, "Neden Fenerbahçe galibiyeti anlamsız olabilir" başlığını kullanmış.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın fotoğrafının kullanıldığı haber, "Tartışmalı Başkan üzerinde yoğunlaşan şike skandalı, Türklerin ihracıyla sonuçlanacak gibi" alt başlığıyla sunuluyor. Guardian gazetesinin Fenerbahçe-Arsenal maçıyla ilgili ön haberine de, "Mahkeme kararı belirirken Fenerbahçe endişeli" başlıklı bir analiz eşlik ediyor.

James Riach, gelişmeleri özetlediği analizinde Fenerbahçe'nin masum olduğunu ısrarla savunduğuna dikkat çekerek, "UEFA da Arsenal ile olan maçı nefesini tutarak izleyecek" diyor. Daily Telegraph'ta Jeremy Wilson, geçen hafta kendi evinde Aston Villa'ya yenilen ve transferlerde yetersiz olduğu gerekçesiyle taraftarın tepkisini toplayan Arsenal'in, Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda kendi evinde olduğundan daha rahat oynayabileceğini belirtiyor. Wilson, CAS'ta Fenerbahçe aleyhine karar çıkması durumunda, hem Arsenal'in hem de Fenerbahçe'nin ön eleme turunda devre dışı bıraktığı Salzburg'un hak talebinde bulunabileceğine dikkat çekiyor. Times'ın baş futbol muhabiri Oliver Kay, Arsenal'in "dev baltasını bileyen tecrübeli ve agresif" Fenerbahçe karşısında sınav vereceği ifade ediliyor.

Fenerbahçe'nin durumu nedeniyle, Arsenal'in her iki maçı da kaybetse bile Şampiyonlar Ligi'ne devam edebileceği belirtilen haberde, Arsenal Teknik Direktörü Arsen Wenger'in şu sözleri aktarılıyor: "Doğrusu hikayeyi bilmiyoruz, bu yüzden üzerinde konuşmak istemiyoruz. Biz sahada kazanmak istiyoruz. Sadece buna odaklanacağız."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.