Fatih Terim'den dünyaya gözdağı!

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Artık herkesle rahat rahat her tarafta, dünyanın her yerinde oynayabilecek bir takımımız var dedi.

fatih terim'den dunyaya gozdagi!Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, "Artık herkesle rahat rahat her tarafta, dünyanın her yerinde oynayabilecek bir takımımız var. Onlarla övünebilirsiniz, onlara güvenebilirsiniz, sizleri mahcup etmeyeceklerdir" dedi.

Terim, Afyonkarahisar'da bir termal otelde düzenlenen Futbol Milli Takımlar Ana Sponsoru Kütahya Seramik İş Ortakları Toplantısı'na katıldı.

Toplantıda konuşan Terim, Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edeceğini anımsatarak, "Ben bunun ilkini de yaşadım, üçüncüye de çok şükür gidiyoruz. 'Avrupa Şampiyonası'nda şöyle yapalım, dünya kupasında böyle yapalım' demiyorum. Tam tersine her 4 senede bir olan Avrupa ve dünya şampiyonalarında eğer mümkünse ülke orada olmalı diyorum" diye konuştu.

Her branşta her gün bir şeyler yapılması gerektiğine işaret eden Terim, "Futbol Federasyonu 1923'te kurulmuş, 2023'e gidiyoruz. Neredeyse 100 senede böyle büyük bir ülkeye yakışan bir tablo yok. Daha fazla olmalıydı. Tabii ki çok gururlanıyorum yaptığım her işte ama ben, benden sonra diğer arkadaşlarım, bizden sonra gelecekler, herkes bu açığı, ben açık olarak görüyorum, kapatmak için uğraşmalıdır" ifadelerini kullandı.

Fatih Terim, 2015 yılını sevinçlerle bitirdiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"2015 bizim için çok mükemmel geçti. 2016'ya giderken aşağı yukarı bir seneden beri kaybetmeyen bir milli takımımız var. Ümit ederim ki Fransa'da bu sevincimiz, bu sevgimiz, bu başarımız devam eder. Artık herkesle rahat rahat her tarafta, dünyanın her yerinde oynayabilecek bir takımımız var. Onlarla övünebilirsiniz, onlara güvenebilirsiniz, sizleri mahcup etmeyeceklerdir. Benim bir sözüm var, 'kaybettiğinizde değil vazgeçtiğinizde yenilirsiniz' diye. Kaybedebilirsiniz ama hiçbir şeyden hiçbir zaman ideallerden, hedeflerden vazgeçmemek gerekir."

Terim, daha sonra Afyonkarahisar Spor Kompleksini ve Arena'yı gezdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *