Fatih Terim prensine kavuşuyor

Fulham'ın genç yıldızı ile ön protokol imzalayan Galatasaray, adım adım mutlu sona yaklaşıyor.

Fatih Terim prensine kavuşuyor

Sözcü’nün haberine göre, Eskişehirspor’un yıldız oyuncusu Alper Potuk’u ezeli rakibi Fenerbahçe’ya kaptıran Galatasaray, aynı kabusu Kerim Frei’de yaşamak istemiyor. İşi sıkı tutan sarı-kırmızılıar, teknik direktör Fatih Terim’in ısrarla istediği Türk pasaportlu oyuncunun kulübü Fulham ile imza aşamasına gelirken, Kerim Frei’ye ön protokol imzalattı.

19 yaşındaki kanat oyuncusu için Fulham’a 2,5 milyon euro bonservis bedeli ödemeyi planlayan Galatasaray cephesi, oyuncuya ise yıllık 1 milyon 250 bin euro’luk ücret karşılığında 5 yıllık sözleşme imzalatmak istiyor.

Fener devreye girmişti
Galatasaray’ın genç yıldız ile ön protokol imzalamasında ezeli rakip Fenerbahçe’nin devreye girmesi etkili oldu. Hatırlanacağı üzere sarı-lacivertlilerin kulüp menajeri Hasan Çetinkaya, Kerim Frei’nin menajeri Martin Wiesner ile İsviçre’nin Wettingen sehrinde bir araya gelmiş ve transfer şartlarını konuşmuştu. Bunun üzerine işi sıkı tutan ve Alper Potuk benzeri bir durumla karşı karşıya kalmak istemeyen sarı-kırmızılılar süreci hızlandırdı ve transferi mutlu sonla bitirme aşamasına geldi.