Fatih Terim de yılın 11'ini seçti!

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, UEFA için yılın onbirini belirledi.

Fatih Terim de yılın 11'ini seçti!

Uefa, internet sitesinde Terim'in belirlediği 2013'ün en iyi onbirini yayınlarken, tecrübeli teknik adamın "tutarlılık anahtardır" ifadesini ön plana çıkardı.

Terim, takımın iskeletini Bayern Münih ile Real madrid'li futbolculardan oluşturdu. uefa, tecrübeli teknik adamın savunma ağırlıklı 5 bayern münihli futbolcuyu onbire almasına dikkat çekti.

60 yaşındaki teknik adam, kadroyu 4-4-2 formatından çok çok 4-5-1 formatında oluştururken, real madrid'in yıldız forveti Cristiano Ronaldo'yu sol kanata yerleştirdi ve yalnız santrfor Lionel Messi'nin hemen arkasına da Arsenal'in orta saha oyuncusu Mesut Özil'i koydu.

"izlediğim uluslararası, avrupalı ve ulusal maçlardan sevdiğim futbolcuları seçtim" diyen Terim, "baktığınız zaman onların hepsinin yıllardır tutarlılıkla oynayan futbolcular olduklarını görüyorsunuz. Bu benim için çok önemli. Bu futbolcular işlerini mükemmel yapıyor ve her zaman da en yisini yapmayı hedefliyor" ifadelerini kullandı.

Fatih Terim, iki futbolcunun da kendisi için ayrı bir önem taşıdığına değinerek, "eğer bu futbolcular içinden biri ön plana çıkarmam istenirse bu sergio ramos olur. Şampiyonlar ligi, milli, hazırlık veya özel olsun oynamadığı maç hatırlamıyorum. Bu bir futbolcunun kalitesi açısından çok önemli ve fantastik bir şey. dünyadaki tüm futbolcular onu örnek olarak almalı. Cristiano Ronaldo da onun gibi" dedi.

FATİH TERİM, 2013 YILININ ONBİRİNİ ŞU FUTBOLCULARDAN OLUŞTURDU:

MANUEL NEUER

PHİLİPP LAHM

SERGİO RAMOS

THİAGO SİLVA

DAVİD ALABA

ARJEN ROBBEN

BASTİAN SCHWEİNSTEİGER

GARETH BALE

MESUT ÖZİL

CRİSTİANO RONALDO

LİONEL MESSİ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *