'Farklı bir kimlikle Arsenal karşısında olacağız'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal ve futbolcu Bruno Alves, yarın Arsenal ile oynayacakları Şampiyonlar Ligi Play-off turu maçı öncesi konuştu.

'Farklı bir kimlikle Arsenal karşısında olacağız'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal ve Bruno Alves zorlu Arsenal maçı öncesi basının önüne çıktı.

Arsenal maçını değerlendiren Yanal, "Marka değeri ve gücü yüksek bir takımız. İlk maçta avantajlı bir skor alacağız. Önümüze bakabilecek kadar güçlü bir takımız. Bizim gibi takımlar bu seviyedeki maçları farklı oynar. Fenerbahçe, Arsenal karşısında daha farklı bir kimlikle sahada olacak. Yöneticilerimiz gereken her türlü çalışmayı yapıyor. Bizim işimiz saha içinde. Biz yarıştığımız her kulvarda birinci olmak için yarışıyoruz" dedi.

'ARSENAL'İN EKSİKLERİ ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL'

Arsenal'in tarzı olan bir takım olduğunu ifade eden Yanal, "Çok genç ve yetenekli ve genç oyunculardan oluşan bir ekip. Sistemi olan bir rakibimiz var. Eksikleri çok önemli değil" şeklinde konuştu.

Mehmet Topal'ın sakatlığına da değinen Ersun Yanal, "Mehmet'in ufak bir problemi var. Antrenmanlarda durumunu göreceğiz" ifadesini kullandı.

BRUNO ALVES: TAKIM İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPIYORUM

Portekizli futbolcu Bruno Alves ise, Arsenal ile önemli bir karşılaşma yapacaklarını vurgulayarak, "Arsenal maçında bu rekabetin içinde olduğumuzu göstermek istiyoruz. Bu kapasitemiz var. Umarım iyi bir maç olur ve biz kazanırız" dedi.

İngiliz temsilcisiyle deplasmanda oynayacakları rövanş maçının daha zor geçeceğine dikkati çeken Alves, "Deplasman maçı çok daha zor olacak. Ancak bizim takımımız bu maçlara hazır. Oynamak için heyecanlanıyoruz. Fenerbahçe'de bu tarz maçları oynamayı hak ediyor" diye konuştu.

Portekizli oyuncu, bir soru üzerine takım için elinden geleni yaptığını kaydederek, "Benden daha önemli olan şey takımdır. Biz hepimiz, birlikte çabalıyoruz. Takım için savunma yapıyorum. Ben sadece elinden gelenin en iyisini yapan ve takımı için çalışan bir oyuncuyum" ifadelerini kullandı.