F.Bahçe'nin raporuyla ilgili çarpıcı açıklama!

Avukat Muammer Menekşe, UEFA Disiplin Kurulu'nun alacağı kararlarla ilgili şüpheleri bulunduğunu anlattı.

F.Bahçe'nin raporuyla ilgili çarpıcı açıklama!İlhan Ekşioğlu'nun avukatı Muammer Menekşe, F.Bahçe'nin Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine yol açan raporun UEFA Disiplin Müfettişi Miguel Lietard Fernandez Palacios'a yazdırıldığını öne sürdü. Avukat Menekşe, UEFA Disiplin Kurulu'nun alacağı kararlarla ilgili de şüpheleri bulunduğunu anlattı.

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden men edilmesi için "Tezgah" kurulduğuna yönelik ciddi şüpheler daha önce de çeşitli mecralarda dile getirildi. Muammer Menekşe'nin twitterdan yaptığı açıklamalar sonucu bu kaygılar daha arttı. İşte o açıklama:

"Savunmalar mükemmeldi. Müfettişin (İspanyol Palacios'un) raporu delik deşik edildi. Avrupalılar, yapılan insan hakları ihlalleri karşısında küçük dillerini yuttular. Bakalım sonuç ne olacak?

SAVUNMALARI DA HİÇ GÖRMEMİŞ

Resmen raporu yazıp (Müfettiş Palacios'un) eline vermişler. Müfettiş dosyadan bihaber... Şimdi kısaca özetleyeyim.

1- Müfettiş raporu alel acele hazırlamış.

2- Maçları dahi yanlış yazmış ya da yazıp vermişler.

3- Çelişkilerle dolu (Palacios'un hazırladığı rapor).

4- Mahkemedeki savunmaları hiç görmemiş bile. Sadece aleyhe hususları toplamış.

5- Mahkeme dosyasında başka takımların olduğunu bile bilmiyor. Çok şaşırdı duyunca.

6- Hem 'Mahkeme kararıyla bağlı değilim' diyor hem de TFF'de ceza almayan kulübü sevk ediyor. Açıkçası ne dediğini o da bilmiyor.

STAJYER PALACIOS HUKUK BİLMİYOR

'Ceza dosyası' diyor, 'Kesinleşmedi' deyince biz, bu sefer 'TFF' diyor. 'Kulüp yok TFF'de' diyoruz, öyle bakıyor. Özellikle üstüne bastırılan konu şu; "Bir tane tape ya da delil gösterin ki biz her şeyi kabul edelim'. Gösteremiyorlar. Bu dava gerçekten şike davası değildir. Sonucu bekliyoruz. Kısa sürede rapor hazırlatanlar, umarım kararı da yazdırmamıştır."

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir