F.Bahçe’den şok kararla ilgili açıklama

Fenerbahçe, 5. Asliye Mahkemesinin aldığı kararın kulübe ulaşmadığını borsaya bildirdi.

F.Bahçe’den şok kararla ilgili açıklama

Fenerbahçe Kulübünün Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, “Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım hakkında bir mahkemenin kararına ilişkin bazı medya kaynaklarında haberler yer almaktadır. Konuya ilişkin olarak henüz tarafımıza ulaşan resmi bir tebligat bulunmamaktadır” denildi.

Aziz Yıldırım görevden uzaklaştırıldı - İşte mahkeme kararı - belge

Aziz Yıldırım'a şok! Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, mahkeme sonuçlanana kadar Aziz Yıldırım'ın yerine başkanlık görevini yürütecek.

5. Asliye hukuk mahkemesi Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın geçici bir süreliğine görevden uzaklaştırılmasına karar verildi.

Fenerbahçe'de sıcak gelişmeler yaşanıyor. Fenerbahçe kongre üyesi Recep Özcan'ın 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açtığı dava sonucu Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu'nun üyelikleri donduruldu ve yöneticiliklerine tedbir kararı konuldu.

Yargıtay'da yer alan dava bitene kadar konan tedbir kararı F.Bahçe'de dernek yönetiminden yöneticileri uzaklaştırırken A.Ş yöneticiliklerine karşı ise herhangi bir yaptırıma sebep olmadı.

Mahkemenin hükmü şöyle:

1- Tedbir talebinin kabulüne,

2- Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanı olan Aziz Yıldırım ile Yönetim Kurulu Üyeleri olan İlhan Yüksel Ekşioğlu ve Mehmet Şekip Mosturoğlu'nun bu aşamada tedbiren dava sonuçlanıncaya kadar Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği'ndeki görevlerinden uzaklaştırılmalarına,

3- Kayyum atanması talebinni reddine karar verildi.ü

Sarı-lacivertli takımda UEFA'nın vereceği karar beklenirken, 5. Asliye Mahkemesi'nden çıkan kararla şoke oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.