F.Bahçe'de gündem Lucescu ve Yanal

Fenerbahçe'de teknik direktör adayı giderek netleşmeye başladı... Yerliler arasında Ersun Yanal'ın ismi 1. sıradaki yerini korurken, yabancılarda Mircea Lucescu öne çıktı.

F.Bahçe'de gündem Lucescu ve YanalFenerbahçe, teknik direktör arayışında farklı alternatifler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım'ın "Kafamdaki teknik adam" dediği ve görüşülen ilk isim olan Ersun Yanal, hala en güçlü aday.

Masaya oturulan ikinci yerli teknik direktör olan Mustafa Denizli beklemeye alınırken, yabancılar içinde Mircea Lucescu, Hollandalı Bert van Marvijk'in önüne geçti.

Rumen teknik adam kulübü Shaktar Donetsk ile sözleşme yenilemesine rağmen Fenerbahçe'nin teklifine olumlu baktığı gelen bilgiler arasında. Lucescu'nun bu sezon bir kez daha Ukrayna şampiyonu yaptığı kulübü ile tazminat sorunu çözmesi halinde, Türkiye'ye dönüşüne kesin gözüyle bakılıyor.

Bu arada menajerler Fenerbahçe'ye birçok çalıştırıcı ismi önerirken, Başkanvekili Abdullah Kiğılı, yeni teknik direktörün önümüzdeki hafta belirleneceğini belirtti.