F.Bahçe ve Beşiktaş onların eline bakacak

Biri başkan Pedro Tomas Marques olmak üzere toplam 12 kişiden oluşan kurulda Türkiye'den eski federasyon başkanlarından Levent Bıçakçı da yer alıyor. Ancak Bıçakçı, bu kararda oy kullanamayacak.

F.Bahçe ve Beşiktaş onların eline bakacakUEFA'nın şike yaptıkları gerekçesiyle 2+1 yıl men cezası verdiği Fenerbahçe ve 1 yıl men cezası verdiği Beşiktaş Disiplin Kurulu'nun bu kararını UEFA Tahkim Kuruluna taşıyacak. İki kulübümüz de UEFA Tahkim Kurulu'na en geç 3 gün içinde itiraz başvurusunda bulunmak zorunda.

İtiraz başvurusuyla birlikte 1000 Euro da para yatırılacak. İki kulübümüzün de başvuracağı adres olan UEFA Tahkim Kurulu, Kontrol ve Disiplin Kurulu'nun verdiği kararlara yapılan itirazları değerlendiren bir merci. Kurul, yapılan itirazı ya kabul eder ya da itiraza haiz olan kararı düzeltir, son şık olarak da iptal eder.

ÇİFT SAYIYLA TOPLANMIYORLAR

Tahkim Kurulu, bir başkan ve 11 üyeden oluşuyor. TFF eski başkanlarından Levent Bıçakcı da bu kuruldaki üyelerden biri. Kurul, kulüplerimizin itirazı sonrası karar vermek için toplanacak. En geç 10 gün içinde karar açıklanacak.

Ancak, yapılacak toplantılara Levent Bıçakçı katılmayacak.UEFA Tahkim Kurulu üyeleri ya 3 ya da 5 kişi olarak toplanıyorlar. Böylece eşit oy kullanılmıyor ve karar bu şekilde alınıyor. İşte UEFA Tahkim Kurulu'nda Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın kaderini belirleyecek olan isimler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir