'F.Bahçe ile Kocaman'ın yolları kesişebilir'

Fenerbahçeli Emre Belözoğlu, Aykut Kocaman'ın daha uzun süre teknik direktörü yapacağı için Fenerbahçe ile yollarının yeniden kesişeceğini düşündüğünü söyledi.

'F.Bahçe ile Kocaman'ın yolları kesişebilir'Altınordu Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, kulüp tesislerini ziyaret eden Emre Belözoğlu'nun, genç futbolcularla bir araya geldiği belirtildi.Emre Belözoğlu'nun ziyarette yaptığı açıklamada, Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan'ın Türkiye'de bir kulübe yetiştirici kimliği kazandırmaya çalışanrol modellerden biri olduğunu kaydetti.

Özkan'ın İzmir'de kısa sürede inanılmaz işler yaptığını gördüğünü bildiren Emre, "Altınordu'nun Türk futbolunda önemlibir noktaya geleceğine eminim. Bu çalışmaları gördükçe Türk futbolunun önününaçık olduğunu düşünüyorum" dedi.

AYKUT KOCAMAN'IN AYRILMASI

Emre, eski teknik direktörleri Aykut Kocaman'ın çok değerli bir insanolduğunu ve gidişine herkesin üzüldüğünü belirterek, "Ona olan sevgimin farkındaydı ve birlikte çalışmaktan dolayı çokmutluydum. Aslında benim de beklemediğim bir ayrılık oldu. Futbolda ne yazık kiböyle ayrılıklar yaşanıyor. Fakat bu bir bayrak yarışıdır ve asıl olan Fenerbahçe'dir. Aykut hoca, kulübümüzün efsane oyuncusudur. Fenerbahçe'ninbaşında en fazla maça çıkan teknik direktördür. Futbolcu ve teknik direktörolarak tarihe geçmek kolay değildir. Daha uzun süre teknik direktörlük yapacağıiçin Fenerbahçe ile yollarının bir gün mutlaka yeniden kesişeceğini düşünüyorum.Sayın başkanımız, yabancı ya da yerli teknik adam tercihi konusunda ise en doğrukararı verecektir. Bu kadroyu en iyi şekilde sahaya sürecek hocanın tercihiniyönetimimiz yapacaktır. Bu konuda taraftarımızın içi rahat olsun" dedi.

"SALİH UÇAN, TÜRK FUTBOLU İÇİN ÇOK ÖNEMLİ DEĞER"

Salih Uçan'ı keşfedip yetiştiren Seyit Mehmet Özkan, Zafer Bilgetay,Hüseyin Eroğlu ve teknik ekipteki herkese teşekkür eden Emre Belözoğlu, "Salih'in buradaki kariyerinden sonra Avrupa'da ülkemizi temsil edecek bir oyuncu olacağınıdüşünüyorum. Her şeyden önce zeki, ahlaklı ve çalışkan bir oyuncu. Hangi değerleri temsil ettiğinin de bilincinde. Geniş kadroları olan büyük takımlardagörev almak kolay değildir. Salih'in geçtiği yollardan geçtiğim için elimdengeldiğince ona destek oluyorum. Salih, Türk futbolu için çok önemli bir değer" ifadelerini kullandı.

Emre Belözoğlu, yeni oyuncuları Alves'in çok değerli olduğunubelirterek, "Geçen sezon 60'ın üzerinde maç oynadık. Bu nedenle kadromuzun genişolması büyük avantaj. Yönetim kurulumuz, transferde önemli çalışmalar yapıyor ancak resmiyet kazanmadan bir şey söylemem yanlış olur. Kısa süre içinde isimlernetleşecek ve yine güçlü bir kadroyla yola çıkacağız" diye konuştu.

Fenerbahçe'nin adının geçtiği her yerde iddianın olduğunu bildirenEmre Belözoğlu, "Önümüzdeki sezon da önemli hedeflerimiz var. Lig şampiyonluğu veTürkiye Kupası, bunların sadece ikisi. Ancak Avrupa'da yakaladığımız başarıyı dageliştirmek zorundayız. Fenerbahçe için UEFA Kupası finali, bu hedeflerin arasında yer alıyor. İşte bu üç hedefe, güçlü ve geniş bir kadro yapısıyla ulaşacağımıza inanıyrum" dedi.

"YAŞADIKLARIMIZ BİZİ DEMOTİVE EDİYOR"

Emre Belözoğlu, Türk futbolunda son 3 sezondur her yaz başka birolayla karşılaştıklarını belirterek, "Kulübümüz, bu konularda gerekli savunmayıyaptı, yapıyor ve yapacaktır. Yaşadıklarımız, bizleri demotive ediyor. Yenisezona tüm bu sıkıntıları geride bırakmış bir kulüp olarak gireceğiz. Taraftarlarımızın bize verdiği destek, ayakta durmamızın nedenidir. Zaten onlarher zaman bizlerin arkasında durdu. Yeni sezon da onlara şampiyonluklar kupalarhediye etmek istiyoruz. Çünkü onlar her şeyin en iyisine layıklar.

Süper Kupa'nın yurt dışında oynanması çok doğru bir karar olduğunu kaydeden Emre, "Umarım kazananın kaybedeni teselli edeceği, kaybedenin ise kazananıtebrik edeceği güzel bir karşılaşma yaşanır. Ben de sakatlığımın tedavisinde önemli yol aldım. Son 5 maçı ağrılarla oynadım. 10-15 gün daha hem tedavi hem deçalışmalarım devam edecek, sonrasında da sezona en iyi şekilde gireceğim." diye konuştu.