Ersun Yanal liderini seçti

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Dirk Kuyt'a yeni sezonda takımda önemli sorumluluklar verecek.

Ersun Yanal liderini seçti

Fenerbahçe'nin Düzce'nin Topuk Yaylası tesislerinde pazartesi günü başlayan çalışmaları sürerken, kadrodaki eksik futbolcular da kampa katılmaya devam ediyor. Sarı-lacivertlilerde Dirk Kuyt, Salih Uçan ile yeni transfer Bruno Alves'in de kampa dahil olmasıyla kadrodaki eksik sayısı ikiye indi. İstanbul'da sağlık kontrolünden geçen Raul Meireles ile 15 Temmuz'da Musa Sow'un kampa katılacağı belirtildi. Hollandalı yıldız Kuyt'ın ilk kez yer aldığı Topuk Yaylası Tesisleri'ne hayran kalırken, yetkililere "Gerçekten burası kulübün mü?" diye sorduğu öğrenildi.

Teknik direktör Ersun Yanal kampa yeni katılan Kuyt ile özel bir görüşme yaptı. İkili sarı lacivertli takımın antrenman programı ve yeni sezona yönelik hazırlıklar ile beklentiler hakkında konuştu.

Hollandalı futbolcu Yanal'a iyi bir tatil yaparak dinlendiğini ve mental olarak sezona hazır olduğunu dile getirdi.

Sarı lacivertli takımın antrenman programını Hollanda milli takımının programına benzeten Kuyt'ın "Biz yıllardır Hollanda milli takımında da bu programla çalışıyoruz. Şok presle rakibi zor durumda bırakma, top kapma çalışmaları yapıyoruz" değerlendirmesi yaptığı belirtildi.

Geçen sezon takımda ön plana çıkan Kuyt'tan sarı-lacivertlilere liderlik yapmasını isteyen Yanal'ın "Bu sezon sana çok güveniyorum. Enerjine ve liderliğine ihtiyacım var" dediği öğrenildi.

Bu arada teknik direktör Ersun Yanal, cumartesi sabahı antrenmanı genel taraftara açacak. Pazar gününü izin yaparak geçirecek sarı lacivertlilerde isteyen futbolcu İstanbul'a gidebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir