'Doktora golü ben mi yedim diye sormuşum'

Galatasaray maçında geçirdiği sakatlık ve sonrasında yaşadıklarıyla taraflı tarafsız herkesin yüreğini ağzına getiren Cenk Gönen yaşadıkları sonrası ilk kez konuştu.

'Doktora golü ben mi yedim diye sormuşum'

Kulüp televizyonunda canlı yayına çıkan ve yaşadığı sakatlık pozisyonu hatırlamadığını söyleyen Cenk, maçın kalanını da hatırlamadığını ve sonradan tekrarını seyredince her şeyi gördüğünü söyledi. "O POZİSYONU VE MAÇI HATIRLAMIYORUM" Cenk Gönen sakatlanma pozisyonu ve sonrasında yaşadıklarıyla ilgili, "Çok şükür bir şey yok. O pozisyonu ve maçın kalanını hiç hatırlamıyorum. Maçla ve pozisyonla ilgili sadece sonradan bana söylenenleri biliyorum ve pozisyonu maçın tekrarını seyredince gördüm" diye konuştu.

"DOKTORA GOLÜ BEN Mİ YEDİM DİYE SORMUŞUM"

Oyuna devam ettirilmesi konusundaki tepkilere açıklık getiren genç kaleci "doktorlar sahaya girdiğinde bilincim yerinde değildi. Doktor bana bir çok soru sormuş ,hepsini doğru yanıtlamışım. İlk kendime geldiğimde skorboarda bakmışım ve 1-0'ı görmüşüm. Golü kendi yediğimi zannetmişim ve doktora golü nasıl yedim diye sormuşum. Onun dışında bütün sorulara doğru cevap vermişim. Doktorumuz oynayabilirsin demiş bende tabi ki oynarım demişim. Doktorumuza güveniyorum aynısı olsa yine oynarım" diye konuştu.

"DROGBA'YA TEŞEKKÜR EDERİM"

Galatasaraylı futbolcu ve taraftarlar ile takım arkadaşlarına da teşekkür eden Cenk, "O pozisyonda yanıma gelen Galatasaraylı futbolculara da teşekkür ediyorum. İlk Drogba gelmiş ve nefes almamı sağlamış. O'na da ayrıca teşekkür ediyorum. Galatasaraylı taraftarlar beni alkışlamış ,onlara, camiamıza ve taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum. Futbol sert bir oyun bunları hepimiz yaşayabiliriz" şeklinde konuştu.

"NEDEN BEN OYNADIM DEMİŞİM"

Maç sonrası soyunma odasında yaşananları bile hatırlamayan ve sonradan kendisine söylenenleri anlatan Cenk Gönen, "Kaleci antrenörümüz Sambade'ye ve Tolga abiye neden ben oynadım demişim. Onları da hatırlamıyorum sonradan söylediler bana. Allah herkesi böyle bir sakatlıktan korusun. Beterin beteri var" dedi.

"HALA BAŞIMDA AĞRI VAR"

Galatasaray maçından sonra bu gün ilk kez antrenmana çıkan Cenk ,başında biraz ağrısının olduğunu ve tedavisini yapan doktorun hafıza kaybı olaylarında bu tip ağrıların normal olduğunu söylediğini dile getirdi.

İDMANLARA BAŞLADI

Beşiktaş, M.P. Antalyaspor maçı hazırlıklarına bugün yaptığı taktik idmanla devam etti.Teknik Direktör Slaven Bilic yönetiminde yapılan antrenman 1.5 saat sürdü.

Taktik ve kondisyon çalışması yapan futbolcular,idmana ısınma koşularıyla başladı. Streching hareketleri, elle pas ve şut çalışması sonrası taktik hazırlık yapan siyah-beyazlılar, yarım sahada oynanan çift kale maçla antrenmanı tamamladı.

Galatasaray maçında yaşadığı çarpışma sonucu geçici hafıza kaybı yaşayan 3 gündür dinlenen Cenk Gönen takımla çalışmalara başladı.Antrenmana tedavileri devam eden Tomas Sivok, Manuel Fernandes, Oğuzhan Özyakup ile belinde ağrısı olan Julien Escude katılmadı.Gökhan Töre takımdan ayrı koştu ve bireysel çalıştı. Hugo Almeida, Olcay Şahan ve Filip Holosko antrenmanda yer aldı. Antrenmandan sonra oyuncularla bir araya gelen 100 kadar taraftar futbolculara baklava ikram ederek moral verdi.

Beşiktaş, M.P. Antalyaspor maçı hazırlıklarını yarın saat 17:00'de yapacağı antrenmanla tamamlayacak ve kampa girecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir