Daum'dan Batalla açıklaması!

Bursaspor'un Alman teknik adamı Daum, Batalla'nın özür dilemesi halinde takıma dönüp dönemeyceği sorusuna açıklık getirdi.

Daum'dan Batalla açıklaması!

Zor bir dönemde takımın başına geçtiklerini söyleyen teknik direktör Christoph Daum;

"Zor bir dönemdi. Vojvodina maçı vardı, elenme durumu vardı. Fiziksel olarak eksikler gördük. Çalışmalara girdik. Daha iyi yerlere geleceğiz. Gerçekten çok iyi bir yönetimle karşılaştım. Her zorlu dönemimizde futbolcularımız da bizi destekledi. İdmanlarda özellikle fiziksel yönde çok iyi çalışmalarımız oldu. Belirli bir süreçten geçen takım galibiyetlere başladı. Güven getirmeye başlamıştık. Lige baktığınız zaman gerçekten çok iyi müsabakalar çıkardığımız ortada ama orada da istenilen sonuçları alamadık. Şimdiki puan cetveline baktığınız zaman çok fazla puan farkı yok. Onları yakalamak adına çalışmalarımız var. Devre arasında yapılan takviyelerle ikinci devreye gireceğiz. Mücadele adına gerçekten futbolcularımız elinden geleni yapıyor. Ama oyun açısından çok daha iyi olmalıyız. Orada bizi öne götüren bazı faktörler olmalı” dedi.

Futbolcularla görüşülecek

Devre arasında yolların ayrılacağı futbolcular olacak mı? Sestak ve Pinto ile ilgili bir tasarruf düşünülüyor mu?” sorularına Christoph Daum, Futbolcularla görüşeceğiz. Onlarla görüştükten sonra kararlar verilecek. Sestak bizim kadrolu futbolcumuz. Onunla da görüşeceğim. Pinto'ya şans verdim. Kendisiyle de konuştum. Sestak da iyi çalışıyor. Ama bunları önümüzdeki haftalarda görüşeceğiz” cevabını verdi.

Batalla'nın yerini doldurmaya çalışıyoruz

Batalla'nın yerini doldurma açısından çalışmalarımız oluyor” diyen Christoph Daum, Bizim tarafımızdan gerçekten futbolcuya bir yanlış yapılmadı. Yönetim elinden gelen herşeyi yaptı, futbolcuyu burada tutmak adına. Musa'yı, Belluschi'yi oynatmaya çalışıyoruz. Transfer döneminde onun kadar iyi bir futbolcuyu bulmak gerçekten çok zor. O da gökten zembille inmedi, oluşan bir futbolcu ama böyle kaliteli bir futbolcuyu bulmamız zor. Ama yapmaya çalışacağız” dedi.

Önemli olan Bursaspor'un menfaati

Batalla, özür dilerse onu tekrar kabul eder misiniz?” şeklindeki soruya Daum, Biz gerçekten teknik anlamda ve başkanımız elimizden gelen herşeyi yaptık. Böyle bir durum olursa tabii ki görüşürüz. Bütün bu sorumluluğu başkan, yönetim ve teknik heyet alır, Bursaspor menfaati için her şey yapılır. Ve en doğru karar verilir” cevabını verdi.

Kaliteyi yükselteceğiz

Fernandao dışında transferde yabancı oyuncu tercihi yapılıp yapılmayacağı konusuna da açıklık getiren Daum, 10 yabancı futbolcu kadromuzda bulundurabiliyoruz. 4 haftalık bir süreç içinde kaç tane futbolcu bizden gidecek ya da kalacak bunların kararları verilmesi gerekiyor. Ona göre transfer yapılacak. Umarım yaptığımız takviyelerle kalitemiz yükselecek. Kaliteyi transfer ettiğinizde kendi takımınızdaki futbolcuların performansını da yükseltirsiniz” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *