Daum, Oyunu kontrol edip kazanmalıyız

Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, Galatasaray'a karşı rakibi düşünmeden kendi eksikleri doğrultusunda hazırlık yaptıklarını belirterek, "Geçen sene izlediğim Bursaspor'un potansiyeli var bunu ön plana çıkarmak durumundayız.

Daum, Oyunu kontrol edip kazanmalıyız

Önemli olan oyun kontrolü sizden olası ve ona göre hedef seçip galip gelmek." dedi. Daum, ligde pazar günü karşılaşacakları Galatasaray maçı ile ilgili Özlüce Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi. Tercümanlığını Yardımcı Antrenörü İrfan Buz'un yaptığı Daum, şu değerlendirmeyi yaptı: "Yaptığımız çalışmalarda rakibe gere değil de ihtiyacımız olan şeylerle ilgili çalıştık. Daha iyi pas yüzdesi olması gereken artı taktiksel kendi açımızdan nasıl ilerleyebiliriz diye onları çalıştık. Rakibi değil de kendimize bakarak çalıştık. Benim hedefim, futbolcularımın pasif değil de aktif olmaları."

BELLUSCHİ TAKIMA KATILACAK

Bir gazetecinin, "Kadroda sürpriz değişiklik düşünüyor musunuz?" şeklindeki soruya Daum, "Kadroyu tanıyorsunuz. Diğer takımlar da tanıyor. Takıma bir başka arkadaşımız katılmadı. O yüzden büyük bir sürpriz beklenemez. Kadromuzla ilgili geçen haftaki kadro Bellucshi şu an çok iyi performans gösterdi o arkadaşımız katılacak. Pazara daha bir çok şey olabilir."

"TARAFTARLARLA BULUŞACAĞIM İÇİN ÇOK SEVİNÇLİYİM"

Daum, bir gazetecinin, "İlk kez taraftarın önüne çıkacaksınız, heyecanlı mısınız?" sorusuna ise şu karşılığı verdi: "Ben rakip olarak Bursaspor taraftarının önüne çıktım. Bursaspor'un başında ilk kez çıkıyorum. Tabi ki sevinçliyim. Bu taraftarlar 12. adamımız. Oyunumuza çok büyük katkı sağlayacaklarını düşünüyorum. Birlikte odaklanacağız ve birlikte çıkacağız maça. Bunu tekrarlayarak söylemek istiyorum. Çok sevinçliyim Bursaspor taraftarının önüne çıkmaktan. Tecrübemi tamamen takıma vermek istiyorum. Birlikte hareket ettiğiniz zaman çok kuvvetlisiniz."

"İLERİYE BAKACAĞIZ"

Geçmişte takımın kondisyonu hakkında konuşmanın doğru olmayacağını belirten Daum, takımı geleceğe hazırlamaya çalıştıklarını dile getirdi. Futbolcuları olumsuz atmosferden etkilenip etkilenmediği sorusuna ise Daum, "Şu andaki atmosfer çok iyi. Tabi ki Vojvodina maçının etkisini hissettik. Fenerbahçe'nin durumu belli olmadığı için şampiyonlar ligine katılma ve o heyecan içinde maçlar kaybedilince üzüntü oluyor; ama bu normaldir. Fakat geriye bakmayacağız. İleriye bakacağız."

"SİZ NE KADAR SEVİNDİYSENİZ BİZ O KADAR ÜZÜLDÜK"

Daum, "Bursaspor'un şampiyonluğu sırasında Fenerbahçe'nin başında olduğu ve şampiyonluğu kaybedince neler yaşadığı yönündeki soru üzerine, takımını her zaman en iyi şekilde hazırlamaya çalıştığını belirterek, "Tabii ki siz ne kadar sevindiyseniz, biz de o kadar üzüldük." dedi.

"OYUNU KONTROL EDİP KAZANMALIYIZ"

Galatasaray karşısında oyunu kontrol etmeleri gerektiğini ifade eden Daum, şu değerlendirmeyi yaptı: "Önemli olan, ilk etapta kendi takımızda olan güçlü tarafı öne çıkarmak bu maçta. Geçen sene izlediğim Bursaspor'un potansiyeli var bunu ön plana çıkarmak durumundayız. Önemli olan oyun kontrolü sizden olası ve ona göre hedef seçip galip gelmek."

"SESTAK VE BASSER TÜRK OLSAYDI OYNARDI"

Daum, transfer konusunda ise imza atılmadan hiçbir transferi konuşmayacağını dile getirdi. Başarılı teknik adam, "8 yabancı bulunduğunu ve iki iyi olan oyuncunun oynayamadığını, Sestak ve Basser Türk olsaydı oynayabilirdi. Onlarla birlikte 6 tane çok kaliteli yabancımız var. Yabancı kontenjan olayını da göz önüne almamız gerekiyor. Transfer konusunda tamamen Türk oyunculara yöneliyoruz. Transfer için oynayan oyuncularımızdan daha kaliteli oyuncu olması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *