Çılgın bir proje

G.Saray Başkanı, “Futbolun Liderleri Konferansı’nda diğer başkanlar aralarında bile bu projeyi konuşmaktan kaçınırken ben kürsüden dile getirdim. Herkes UEFA’dan çekiniyor. Biz bu işin öncülüğünü üstlenip ilk başvuruyu yapacağız” dedi.

Çılgın bir proje

AYSAL, AVRUPA'DA ELİT LİG'İN KURULMASI İÇİN ÖNCÜLÜK YAPTIKLARINI SÖYLEDİ - G.Saray Başkanı Ünal Aysal, Avrupa'de gündem oluşturan Elit Lig Projesi hakkındaki açıklamalarının perde arkasını STARSPOR'a anlattı. Aysal, 20 takımlı Elit Lig Projesi'ne Avrupa'dan büyük destek olduğunu ancak UEFA'nın olumsuz tepkisinden dolayı kendisi dışında bir başkanın bu konu hakkında açıklama yapmaktan çekindiğini söyleyerek; bu konuda öncü olacaklarını ve UEFA'ya da resmi başvuruda bulunacaklarını söyledi.
UEFA, projeye sıcak bakmıyor
Elit Lig'in 2018'de uygulamaya konabileceğini söyleyecek kadar bu konuda iddialı olan Aysal, Avrupa'da da gündem olan sözleri ile ilgili olarak “Bu henüz bir proje ve bazı kulüpler buna çok sıcak bakıyorlar. Bununla beraber bu yeni projeye mevcut UEFA Yönetimi müsbet yaklaşmıyor. Kulüpler de UEFA'yı ürkütmemek için açık açık bu desteklerini söylemekten çekiniyorlar. Bu projenin gerçekleşmesi için Galatasaray olarak sıkı çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
Tavrım kulüplere cesaret verdi
Ada'daki “Futbolun Liderleri Konferansı”na  katılan diğer  başkanların aralarındaki sohbette bile adını anmadığı projeyi kürsüden dillendiren Aysal, “Bu projeyi ortaya atmam hem bu kulüpleri yüreklendirmek için hem de UEFA'ya Türk kulüplerine daha yapıcı davranması için bir salvo şeklinde algılandı. UEFA'ya bu projenin uygulanması için ilk başvuruyu yapan kulüp olma yolunda ilerliyoruz. Ancak büyük 10 kulübün desteği sağlanmalı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir