Cardozo ve Emenike, Fenerbahçe yolunda

Bugün düzenlenen Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısında sarı-lacivertli kulübün genel sekreteri Talat Yılmaz önemli açıklamalarda bulundu.

Cardozo ve Emenike, Fenerbahçe yolunda

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda konuşan Talat Yılmaz, "3 Temmuz 2011'de başlayan ve halen devam eden, 4 koldan bizi saran bir olayla karşı karşıyayız" dedi. Son günlerde yaşanan gelişmeler hakkında da açıklamalarda bulunan Talat Yılmaz, bu kadar olayın rastlantı olmadığına dikkat çekerek, “Hoşgörünün hakim olması gereken Ramazan ayında, bazı diller kin kusuyor. Bu olaylarla mücadele etmek ancak sizlerle mümkün olabilir. Biz kendimize ve davamıza haklılığımıza inandığımız için sonuna kadar mücadele ediyoruz. Söz konusu olan şahıslar değil, Fenerbahçe'dir” diye konuştu. Fenerbahçe Genel Sekreteri Talat Yılmaz, Cardozo ve Emenike ile görüşmeler içinde olduklarını ve bu iki oyuncudan birinin transfer edileceğini vurgularken, bu iki transferden birinin gerçekleşmesi halinde transfer için harcanan paranın Fenerbahçe’den çıkmayacağını söyledi. Transferlerle ilgili açıklamalarda bulunduktan sonra kongrede yaşanan gerginliğine değinen Talat Yılmaz, bu müdahalelerin şahıslara yönelik olduğuna değinerek sözlerine şöyle devam etti: “Bu mücadele bizim başımızı almaya yönelik. Başımızın çekmeye gelmediğimi göstermeliyiz. Bugünlerde bu kadar zorluk içinde 2 yılı aşan bir sürede sanki üzerimizden bir silindir geçmişken, her şeyle mücadele ederken, bir taratan CAS bir tarafında Disiplin Kurulu ile uğraşırken, bazı haddini aşan insanların Fenerbahçe'ye yaptıklarını hepiniz görüyorsunuz. Bu kadar olayı bir araya getiren gizli bir el var, ama kim olduğunu bilmiyoruz.”

“107 YILLIK KULÜBÜ LİNÇ ETMEYE ÇALIŞANLAR VAR”
CAS davasının sürecine ilişkin açıklamalarda da bulunan Talat Yılmaz, “Bazı kişileri hiç üstüne vazife değilken ve hiç üşenmeden polis fezlekesini İngilizce’ye tercüme ederek UEFA’ya gönderdi. Fezleke gitmez. Fezlekeye bakacak olursanız; Türkiye’de suçsuz insan kalmaz. 107 yıllık kulübü linç etmeye çalışanlar var. Birileri Fenerbahçe'yi başkan ve yöneticileri üzerinden yok etme mücadelesi veriyor. Bu bir kara lekedir. Futbol dünyasında bir temizlik yeni bir başlangıç yapmak istiyorsak o zaman dönelim 80-85’ten başlayalım. Futbolun içindeki çirkinlikleri temizleyelim. Kimin temiz, kimin kirli olduğu ortaya çıksın. Bunu sadece Fenerbahçe üzerinden yapmaya kalkmayın” açıklamalarında bulundu.

“KULÜBÜ, YÖNETİMİ VE BAŞKANI SAVUNMA ZAMANI”
Olaylı kongrede açıklamalarına devam eden Fenerbahçe Genel Sekreteri Talat Yılmaz, bugünün birlik olma zamanı olduğuna dikkat çekerken, “Kulübü, yönetimi, başkanı savunma zamanı. Eğer suçlu olsaydı yöneticiler mücadele etmezlerdi. ’Biz yaptık’ derlerdi. Para nerede? Alan nerede? Maçı oynayan nerede? Bir tek şey var. Bu kara lekeyi ancak ve ancak hukuk bilgisine tecrübesine vicdanına inandığımız yüksek yargıdaki hakimlerimizi temizler. Onlardan istediğimiz; Fenerbahçe Kulübü olarak bu dosyanın içine; hiçbir siyasi baskı olmaksızın bu dosyaya bakın ve bu kirliliği önleyin” sözlerine değindi.

“PROVOKE ETMEK İSTEYENLER OLABİLİR”
Talat Yılmaz, meselenin Türk futbolu olduğunu vurgulayarak, “Mesele yalnız Fenerbahçe değil. Türk futbolunun hatta Türk sporunun. Bir olay oluyor. Siz Fenerbahçe üzerinden Türk futbolunu, Türk sporunu dünyaya rezil mi etmek istiyorsunuz. Biz suçsuzuz diyoruz. Biz başka bir ülkenin takımı değiliz. Marka değeri diye bir şey var. Bu devletin savcılarından, bu ülkeden sporu spor olmaktan çıkaranlara müdahale etmesini Fenerbahçe Kulübü olarak istiyoruz. Bu toplantıyı provoke etmek isteyenler olabilir. Onların oyununa gelmeyin” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir