Cardozo: Fenerbahçe ile her konuda anlaştım

Fenerbahçe Kulübü'nün Oscar Cardozo'nun transferi için Benfica ile yaptığı pazarlıkların kilitlenmesi Paraguaylı yıldızı çileden çıkardı.

Cardozo: Fenerbahçe ile her konuda anlaştımLizbon'da iki gün boyunca Portekizli yetkililerle görüşen İdari Menajer Hasan Çetinkaya ile menajer Ahmet Bulut'un bir sonuç çıkaramaması üzerine devreye Cardozo girdi. 15 milyon eurodan aşağıya inmeyen ve transferi zora sokan Başkan Luis Filipe Vieira'yı arayan golcü oyuncu, “2007'den beri bu takımda görev alıyorum. Artık yeni heyecanlar yaşamak istiyorum. Bu yüzden Türkiye'ye gitmekte kararlıyım. Ben Fenerbahçe ile her konuda anlaştım. Başka bir kulübe de gitmeyi kesinlikle düşünmüyorum. Lütfen bu transferi zorlaştırmayın” dedi.

Cardozo'dan yana bir sıkıntısı olmayan Fenerbahçe'nin son teklifini vererek masadan kalktığı ve Benfica Kulübü'nden gelecek cevabı beklemeye başladığı öğrenildi. Sarı-lacivertli kulübün 12 milyon eurodan geri adım atmayacağı, Portekiz ekibinin takınacağı tavra göre Cardozo hakkındaki kararını vereceği bildirildi.

Başkan Aziz Yıldırım, Cardozo'yu çok istemesine rağmen Benfica'nın talep ettiği rakama kesinlikle çıkmama kararı alırken, yönetimin Teknik Direktör Ersun Yanal'ın raporu doğrultusunda diğer alternatifler için harekete geçmeye hazır olduğu kaydedildi. Emenike'yi yeniden gündemine alan Fenerbahçe, Cardozo defterinin kapanması halinde bu hafta Nijeryalı yıldızın işini bitirmeye çalışacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir