Bursasporlu futbolcudan açıklamalar

Bursaspor’un Arjantinli yeni transferi, Renato Civelli, sezon başlayana kadar eksikliklerini tamamlayacağını söyledi.

Bursasporlu futbolcudan açıklamalar

Fransa’nın Nice takımından transfer edilen defans oyuncusu Renato Civelli, Bursa ile ilgili görüşlerini açıkladı. Bursa’ya 2 gün önce gelmesine rağmen çok güzel izlenimler kazandığını ifade eden Civelli, "Özellikle Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nı çok beğendim. Tesisler çok güzel. Yani çok fazla karşılaştırma yapmak istemiyorum. Daha çok şehri görmem lazım. Bu şehrin tarihi dokusu hakkında bilgi aldım. Daha iyi tanımak istiyorum. Buna zaman ayıracağım. İstanbul’a geçen sene gelmiştim. Türkiye ile ilgili bilgi edineceğim. Zaten Arjantin’de Türkiye turları daha model" dedi. Türk yemekleri dünya tarafından bilindiğini ifade eden Civelli, "O yüzden Türk yemeklerini daha önce denedim. Hoşuma gidiyor. Değişik bir deneyim yaşamak için Bursa’ya geldim. Hayatıma Bursa’yı da katmak istedim" ifadelerini kullandı.

"TÜRKÇE’Yİ ÖĞRENECEĞİM"
Civelli, yavaş yavaş Türkçe konuşmaya çalıştığını ifade ederek, "Etrafımda duyduğum bazı kelimeleri, kendime göre uydurmaya çalışıyorum. Yakın zamanda bir hoca ve öğretmenle daha profesyonel çalışma yapacağım. Çünkü dil problemi, benim adaptasyonuma da zarar verir. Şimdilik ’günaydın, merhaba ve afiyet olsun’ gibi kelimeleri söylüyorum" dedi.

"LİGE HAZIR OLACAĞIM"
Bursaspor’a gelmeden önce bir süre kulüpsüz kaldığını, fakat kendini formda tuttuğunu söyleyen Civelli, "Fiziksel olarak bir eksiklik hissetmiyorum. Oynadığımız hazırlık maçında görev aldım. Kendimi çok iyi hissettim. Biraz ritm eksikliğim var. Ama en yakın zamanda sezon başlayana kadar eksikliklerimi kapatacağım" ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir