Bursaspor'da hedef seriyi sürdürmek

Süper Lig'de son 3 maçını kazanan Bursaspor'un kulüp genel direktörü Ayhan Barışıcı, "Torku Konya, Kayseri maçlarına nasıl çıktıysak Fenerbahçe müsabakasına da galip gelmek için çıkacağız" dedi.

Bursaspor'da hedef seriyi sürdürmek

Barışıcı, Özlüce Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenman sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, yeşil-beyazlı kulübün büyüklüğü, anlayışı ve mantalitesinin, her maça aynı değeri vermekten geçtiğini söyledi.

Fenerbahçe müsabakasının, iç sahadaki Kayserispor galibiyetinin perçinlenmesi, moral ve motivasyonun yükseltilmesi, taraftarlarla bütünleşmenin sağlanması ve 3 haftalık galibiyet serisinin sürdürülmesi bakımından önemli olduğunu vurgulayan Barışcı, şöyle devam etti:

"Bursaspor geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi tüm takımlarla oynadığı müsabakalarda aynı kapasiteyi ortaya koymak için mücadele eden bir ekip. Biz kendimize bakıyoruz. Bursaspor'un son haftalardaki çıkışı tamamen takım olma anlayışından kaynaklanıyor. Gelecek haftaları garanti altına alabilmek için Fenerbahçe maçına da aynı müsabaka olarak bakıyoruz. Özel bir çalışma olabilir ama kulüp anlayışında değişikliğimiz yok. Torku Konya, Kayseri maçlarına nasıl çıktıysak Fenerbahçe müsabakasına da galip gelmek için çıkacağız. Bu müsabakanın da üst seviyede olacağını düşünüyorum. Bu maçın bizim dışımızda farklı bir değerlendirmesi olduğunu düşünüyorum. İstanbul takımlarına karşı genelde her takım farklı düşünceler içine girebilir ama bizim böyle bir durumumuz yok. Bursaspor, ödeme dengesi, taraftarı ve tesisleşmesiyle çok büyük bir kulüp."

Barışıcı, bir gazetecinin, "Takımda gol sorunu varken Pinto ve Sestak'ın yedek kalmasını nasıl değerlendiriyorsunuz " sorusu üzerine, galip gelmek için birtakım değişik oluşumlar ortaya konulması gerektiğini anlattı.

Takımdaki 25 oyuncu ile altyapıdaki yeteneklerinin her bölgede oynayabilecek kapasitede olduğuna işaret eden Barışıcı, "Hocanın da birtakım girişimleri vardır. Bizim yatıp kalkıp bunu düşünecek vaktimiz yok. Her maç nasıl galip geliriz Bunu düşünmemiz lazım. O bölgelerde de şu an için eksiklik düşünmüyoruz. İnşallah görev verilen arkadaşlar Fenerbahçe maçında üzerine koyarak 3 puan alabileceğimiz gayreti gösterecektir" değerlendirmesinde bulundu.

Sakatlığı süren Ozan İpek ile ilgili soruyu da yanıtlayan Barışıcı, onun bir an önce sahalara dönmek için gereken gayreti gösterdiğini sözlerine ekledi.

- "Yüreğini ortaya koyduğun her maçı kazanırsın"

Yeşil-beyazlı takımın orta saha oyuncularından Musa Çağıran ise sezon başından bu yana üst üste galibiyetler elde edip bir seri yakalamaya ihtiyaç duyduklarını bildirdi.

Son 4 haftada 1 beraberlik ve 3 galibiyetle iyi bir seri yakaladıklarına dikkati çeken Çağıran, "Takım her geçen gün daha iyiye gidiyor ve şu an gayet iyi durumdayız. Fenerbahçe maçına en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Kesinlikle burada Fenerbahçe'ye puan vermek istemiyoruz, puanları biz almak istiyoruz. Çünkü bir çıkışımız var. Bir seri yakaladık ve bunu devam ettirmek istiyoruz" ifadesini kullandı.

Çağıran, bir gazetecinin, "Bursaspor ne yaparsa Fenerbahçe maçını kazanır " sorusu üzerine, takım karakterini sahaya yansıtıp çok iyi bir şekilde mücadele etmeleri gerektiğini anlattı.

Rakipte yıldız oyuncular bulunup bulunmamasının önemli olmadığına da değinen Çağıran, "Yüreğini ortaya koyduğun her maçı kazanırsın" diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 74 = 82