Bursaspor kongresi 17 Haziran'a ertelendi

Başkan İbrahim Yazıcı'nın vefatı nedeniyle olağanüstü toplanan Bursaspor Genel Kurulu, çoğunluk sağlanamadığı için 17 Haziran Pazartesi gününe ertelendi.

Bursaspor kongresi 17 Haziran'a ertelendi

Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurula, sadece 320 üye geldi. Çoğunluk sağlanamaması üzerine kongre, 17 Haziran tarihine ertelendi. Bursaspor Olağanüstü Genel Kurulu, 17 Haziran Pazartesi günü çoğunluk aranmaksınız yapılacak.

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, saat 19.00 itibariyle 320 üyenin geldiğini belirterek, "Ekseriyet olmadığı için saat 19.05 itibariyle genel kurulu kapattık. Ayın 17'sinde ikinci genel kurulu çoğunluk aranmaksınız gerçekleştireceğiz." dedi.

Şankaya, başkan adaylarından Recep Bölükbaşı'nın, yarıştan çekildiğini hatırlatarak, şunları dile getirdi: "5 adayla kongremiz yapılacak. Recep Bölükbaşı, beyaz üzerine yeşil renkli pusula ile katılacaktı. Kendisi Hayri Yazıcı'nın lehine çekildiği için aynı renklerin de orada olmasını istedi. O yüzden Hayri Yazıcı'nın oy pusulaları yeşil-beyaz oldu."

BÖLÜKBAŞI: YAZICI'NIN LİSTESİNE GİREBİLMEK İÇİN ADAYLIKTAN ÇEKİLMEDİM
Bu arada, adaylıktan çekilmesiyle ilgili açıklama yapan Recep Bölükbaşı, kendisine yapılan eleştirilere tepki gösterdi. Hayri Yazıcı'nın listesine girebilmek için adaylıktan çekilmediğini belirten Bölükbaşı, Bursaspor'un menfaatlerini düşünerek bu kararı verdiğini dile getirdi.