Bursa Valisi Münir Karaloğlu: Beşiktaş ile olan kavgayı da bitirmemiz lazım

Dünyada kıyamete kadar devam eden hiçbir ihtilaf ve kavga olmadığının altın çizen Bursa Valisi Münir Karaloğlu, "Her kavganın sonunda barış ve kucaklaşma vardır. Bu kavgayı da bitirmemiz lazım. Bizim Beşiktaş ile olan kavgayı da bitirmemiz lazım." dedi.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu: Beşiktaş ile olan kavgayı da bitirmemiz lazım

Bursaspor Başkanı Erkan Körüstan, Bursa Valisi Münir Karaloğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Heykel Valilik ziyaretinde Vali Karaloğlu’na çiçek takdim eden Başkan Erkan Körüstan, "Yeni görevinizde başarılar diliyorum, Bursa’mıza hayırlı olsun, Bursaspor’umuzun da destekçisi olacağından hiç kuşkumuz yok. Şimdiden kendisine çok teşekkür ederiz." diye konuştu.

"SEVGİMİZ BURSASPOR’A ZARAR VERMESİN"

Başkan Erkan Körüstan’a ziyaretinden dolayı teşekkür eden Vali Münir Karaloğlu ise Bursaspor’un Bursa’nın en önemli değerlerinden biri olduğunu kaydederek, şöyle konuştu: "Bursaspor sevgisi, bazen insan çok sevdiği şeye de zarar verir. Bazen bizim sevgimizin aşırılığı, sevdiğimiz şeylere de zarar verir. Bu konuda biraz daha dikkatli olması lazım taraftarımızın, kent kamuoyunun. Bursaspor’u gözümüz gibi hepimizin koruması lazım. Geçmişte yaşanan üzücü olayları artık belki bir noktada temiz sayfa açmak lazım."

En son spor güvenlik kurulu toplantısında bazı kararlar alındığına dikkat çeken Karaloğlu, "Spor, futbol taraftarla güzeldir. Hem kendi evinizde, hem deplasmanda taraftarla güzel. Taraftarı olmayan bir sporun güzelliğinin olacağını zannetmiyorum. Onun için hem Bursaspor’u sevenler, hem de rakip takımın taraftarları Türkiye’nin her yerinde her maça gidebilmeli. Ama geçmişte yaşanan bazı sıkıntılı olaylar var. Bu noktada İstanbul il spor güvenlik kurulunun aldığı İstanbul’da oynanacak olan Beşiktaş-Bursaspor maçlarına Bursaspor seyircisi gelmesin kararı var. Bizde ona muadil olarak Bursa’da oynanacak olan Bursaspor - Beşiktaş maçlarına, sadece lig değil, kupa maçları da dahi olmak üzere Beşiktaş seyircisi gelmesin diye bir karar aldık ama bu karar bizi çok mutlu ettiğini söyleyemeyiz. Bursaspor taraftarları da İstanbul’a gidebilmeli, Bursa’ya da bütün kulüplerin taraftarları gelebilmeli. Bunun altyapısını yapmamız lazım. Bu gün belki kentler hazır olmayabilir buna, psikolojik ortam buna müsait olmayabilir ama bunu hazırlamakta bizim görevimiz." ifadelerini kullandı.

Dünyada kıyamete kadar devam eden hiçbir ihtilaf ve kavga olmadığının altın çizen Karaloğlu, "Her kavganın sonunda barış ve kucaklaşma vardır. Bu kavgayı da bitirmemiz lazım. Bizim Beşiktaş ile olan kavgayı da bitirmemiz lazım." dedi.

BURSA’DA AVRUPA MAÇLARI İZLEMEK İSTİYORUZ

Bursa’da Avrupa maçları seyretmek istediklerini belirten Vali Münir Karaloğlu, "Bu hevesle geldim ben Bursa’ya inşallah onu da sağlarsınız diye temenni ediyorum." şeklinde konuştu.

Galatasaray takımı ve taraftarını iyi ağırlayarak Bursaspor’un şu andaki algısının doğru olmadığının gösterilmesi gerektiğini belirten Vali Karaloğlu, Bursaspor ve Beşiktaş arasında ki husumetin de karşılıklı olarak bitirilmesi gerektiğini söyledi.

SPOR SAVCISI

Vali Münir Karaloğlu, sahada görev yapacak olan spor savcısının sorulması üzerine ise bu uygulamanın Bursa’da pilot bölge olmayacağını ifade ederek, "Bazen yarım bilgi ile kamuoyu oluşturuluyor. Ben geldim geleli, şöyle bir bilgi vardı; İstanbul il spor güvenlik kurulu Bursa seyircisini bütün maçlara yasakladı, siz niye karar almıyorsunuz. Ya böyle bir karar yok, alınmış bir karar yok. Ama birileri sürekli bu bilginin doğruymuş gibi kamuoyuna, taraftarlar arasında yayarak aslında tansiyonu yükseltiyor. Onun için doğru bilgi ile kamuoyu yapmak lazım. İstanbul’da hangi kural uygulanıyorsa Bursa’da da o kural uygulanacak." diye konuştu.

Sporda şiddetin ortadan kalkması için Gençlik ve Spor Bakanlığı ile hem emniyet teşkilatı ve İç İşleri Bakanlığının çok ciddi tedbirleri olduğunun altını çizen Münir Karaloğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "Şiddeti mutlaka ortadan kaldırmak durumundayız. Onun için ne gerekiyorsa yapılacak. Elektronik bilet çalışmaları zaten devam ediyor. Burada kulübün yapması gerekenler var. Bizim yapmamız gerekenler var emniyet olarak, taraftarın da üzerine düşenler var herkes üzerine düşeni yaparsa hepimizin mutlu olduğu, sporunda gereği olan centilmenliğin, kardeşliğin, gereği olan güzel ortam ortaya çıkar."

"BEŞİKTAŞI YENİP ŞAMPİYON OLDUK"

Bursaspor Başkanı Erkan Körüstan da şampiyon oldukları sene taraftarlarının fair-play ödülü aldığını hatırlatarak, "Yani demek ki başarı da fair-play da geliyor. Centilmenlik de geliyor. Beşikta'la ilgili de merhum başkanımız İbrahim Yazıcı’nın da öyle bir isteği vardı zaten. Bu husumetin son bulması, inşallah biz de bir girişimlerde bulunacağız. Önce psikolojik altyapıyı yapıp bu husumeti ortadan kaldırmak lazım." şeklinde konuştu.

Başkan Erkan Körüstan, ayrıca Bursaspor’un son olarak Beşiktaş’ı yenerek şampiyon olduğunu da sözlerine ekledi.