"Burak ile Muslera gitmez, Sneijder'e iyi teklif gelirse gidebilir"

Galatasaray'ın yönetim kurulu üyesi Semih Haznedaroğlu, "Açıkça söylemek gerekirse bu yönetimin yıldızı başkandır. Kararlarını tartışabilirsiniz; ama takımın en iyi oyuncusu başkandır. Burak'la Muslera'nın transferine ise izin verileceğini sanmıyorum ama Sneijder'e iyi bir teklif gelirse gidebilir." dedi.

"Başkan bundan sonra, Florya'yla direkt ilişki kuracak; futbolda hiçbir aksama olmaz." diyen Haznedaroğlu, Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu oldu. Semih Haznedaroğlu, futbolun yönetiminde ve Florya'daki ekipte bir değişiklik olmadığını belirterek, şöyle devam etti:

"Zaten başarılı bir futbol ekibimiz vardı. Seçim ve yeni dönem, transfer çalışmalarımızı, futbol takımımız çalışmalarını olumsuz etkilemez. Başkanımız Ünal Aysal, Florya'yla arasındaki en direkt ilişkileri kaldırdı. Florya'yla direkt ilişkiler içerisinde olma politikasını belirledi. Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak kendi özel hayatlarından feragat edip, futbol takımıyla ilgilendiler ve başarılı oldular. Fakat her yiğidin bir yoğurt yiyişi var. Başkan böyle uygun gördü. Umarım hiçbir şey aksamadan daha iyi sonuçlara ulaşırız. Başkanın varlığı büyük bir güçtür; bence başarılı olmamak için hiçbir neden yok."

"MUSLERA VE BURAK GİTMEZ, SNEIJDER İYİ TEKLİF GELİRSE GİDEBİLİR"

Semih Haznedaroğlu, "Başkan, erkek basketbol takımına çok büyük bir önem verdi. Şampiyonluk için birebir mesai harcadı. Engin Ataman'ı ısrarla istedi ve aldı. Basketbolda başkan neredeyse başkanlık koltuğundan indi ve orada idarecilik yaptı. Büyük bir aksilik olmazsa orada da şampiyon olacağız. Açıkça söylemek gerekirse bu yönetimin yıldızı başkandır. Kararlarını tartışabilirsiniz; ama takımın en iyi oyuncusu başkandır." dedi.

Transferde ismi çok sık telaffuz edilen oyuncular hakkında da düşüncelerini dile getiren Semih Haznedaroğlu, "Benim şahsi görüşüm, Burak'la Muslera'nın transferine izin verileceğini sanmıyorum. Şampiyonlar Lig'inde final oynama hedefi için bu iki oyuncu çok önemli ama Sneijder'e ise iyi bir teklif gelirse bunu düşünülür." şeklinde konuştu.

"NANI, YABANCI OYUNCU SINIRLAMASINA BAĞLI"

Son olarak Nani transferine de değinen Haznedaroğlu, "Nani çok önemli bir futbolcu; gelmesini isterim ama yabancı futbolcu sınırlaması konusunda TFF'nin kararı bu ve benzeri transferlerde belirleyici olacak." diyerek konuşmasını sonlandırdı.