Borda mavi malouda

Trabzonspor Dergisi’nin 111. sayısının kapak konusu olan Bordo Mavililer’in Fransız yıldızı Florent Malouda, “Futbolda sihir yoktur” başlığıyla yayınlanan röportajında birbirinden ilginç konulara değindi.

Borda mavi malouda

Ressam Necip Emre Yılmaz tarafından röportaj çekimlerine hazırlanan ve yüzü Bordo Mavili renklere boyanan Fransız yıldız, istediği başarıları elde etmeden Trabzonspor’dan ayrılmayı düşünmediğini söyledi. İşte Malouda’nın röportajından bazı satırbaşları:

“Derry City maçını tribünden izlerken taraftarlar beni o kadar heyecanlandırdı ki sahaya çıkıp oynamak istedim”

“Buraya gelişimi bir anlamda takımdaki potansiyelin ortaya çıkmasına yardımcı olma anlamında önemli görüyorum”

“Antrenmana geldiğimizde, ‘Biz bu ligin iyi takımlarından biri olmak için antrenman yapıyoruz’ düşüncesi yerine, ‘Biz bu ligin en iyi takımı olmak için antrenman yapıyoruz’ düşüncesi içerisinde olmalıyız”

“Futbolda sihir yoktur. Bazı şeyleri iyi yaparsanız ancak yol alabilirsiniz”

“Allah’ın bana bahşettiği bu futbol yetisi sayesinde kazandıklarımı insanlarla paylaşma duygusuyla ‘One Love’ adlı vakfı kurdum. Vakıf sadece Fransız Guyanası’nda değil, Haiti ve Jamaika’da da faaliyet gösteriyor. Zor şartlar altında yaşayan masum çocukların bizi gördüklerinde yüzlerinde beliren gülümseme benim için gerçekten bu hayattaki en büyük zenginlik”

“Artık buradayım ve Trabzonspor’un ismini dünyaya duyurma adına da kendime bir misyon biçtim”

“Mustafa hoca benden takıma karşı tecrübelerimle, liderlik vasıflarımı kullanmamı, gerektiği yerde gereken hareketleri yapmamı istedi. Ben tam da bunun için buradayım. Yaptığımız konuşmanın beni motive ettiğini söyleyebilirim.”

“Eşimle oturup konuştuk. Trabzonspor’daki insanlar bana eski kulübümdeki saygısızlığa rağmen bu kadar saygı ve sevgi gösteriyorsa, bizim de bunun karşılığında Trabzon şehrine taşınmamız gerek fikrinde birleştik.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir