Borcu duyan eski yönetim ayaklandı

Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Körüstan’ın, Divan Kurulu Toplantısı’nda kulübün 25 milyon TL borcu olduğunu açıklaması üzerine eski yönetim ayağa kalktı.

Borcu duyan eski yönetim ayaklandı

Yeşil-beyazlı kulübün yeni yönetiminin ilk Divan Kurulu Toplantısı dün gerçekleştirildi. Kulüp başkanı Erkan Körüstan’ın toplantıda, "Bursaspor’un bayağı borcu var. Kulübümüzün bu sezon sonuna kadar 25 milyon liraya yakın açığı var. Bu açığı kapatmaya çalışacağız’’ açıklamasının ardından yeşil-beyazlı kulübün bir önceki yönetiminde görev alan isimler Körüstan’ı sosyal medya aracılığıyla adeta topa tuttu.

"ŞEZLONGDA OTURMADIKLARININ FARKINA VARSINLAR"

Bursaspor’un eski yönetiminde genel sekreterlik görevini üstlenen İlhan Uslu, twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Üyesi olduğum Divan Kurulu asıl amacından gitgide uzaklaşıyor. Hiç yakışmadı. Rahmetli Bursaspor için öldü. Ayıptır, günahtır. Yeni dönem başlıyor. İktidar koltuğunda oturanlar, şezlongta oturmadıklarının varsınlar. Çifte üyelikler konusunda kongre iradesine saygısızlık edersen, seni o koltukta rahat oturtmazlar sayın Körüstan" ifadelerini kullandı.

"KULÜBÜN BORCU VAR DİYENİ ALLAH ÇARPAR"

Geçmiş yönetimde basın sözcüsü ve taraftardan sorumlu yönetici görevini yürüten Selçuk Eren ise, "Kulübün borcu var diyeni Allah çarpar. Ramazan günü yalan söyleyeni bir daha çarpar. Rahat uyu şampiyon Başkanım. İzindeyiz, seni unutmayacağız. 2007’de rahmetli göreve geldiğinde 138 tane haciz dosyası vardı. 2004 yılından bu yana bunların hepsi de temizlendi" dedi.

ŞEFFAFLIK ALKIŞ TOPLADI

Öte yandan, dünkü Divan Kurulu Toplantısı’nda Başkan Erkan Körüstan’ın şeffaf tutumu ise Bursa medyasından alkış aldı. Bursa spor camiasının duayenlerinden Mustafa Tunçakın, "Erkan Körüstan’ı kutluyorum. Dün akşam çıktı kürsüye, kimse sormadan direkt girdi mevzuya. Futbolcuların kaç liraya alındığını açık açık anlattı. Bursaspor divanında bir ilk yaşattı. Dobra dobra. Onun için Erkan Körüstan’ı kutluyorum" ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir