Bilic’ten transfer sinyalleri

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, düzenlediği basın toplantısında Beşiktaş’a büyük başarılar yaşamak için geldiğini söyledi.

Bilic’ten transfer sinyalleri

Siyah-beyazlı takımın kamp yaptığı otelde basın toplantısı düzenleyen teknik direktör Slaven Bilic, transfer çalışmalarından oyun sistemine kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu. Uzun bir değerlendirme yapmak için erken olduğunu belirten Bilic, “Buraya ilk geldiğim gün söyledim. Büyük bir kulübe geldim. Bundan onur duyuyorum. Buraya büyük başarılar yaşamaya geldim. Kampa gelecek olursak koşullardan son derece memnunum. Oyuncularımın gösterdiği gayretten mutluyum. Herkesin büyük beklentileri var, bizler de bunun bilincindeyiz” dedi.

“OYUN SİSTEMİNİ OLUŞTURURKEN OYUNCU PROFİLİNE GÖRE HAREKET EDECEĞİZ”

Bilic, oyun sistemini oluştururken oyuncu profiline göre hareket edeceklerini dile getirerek, “Şu anda devam eden transfer dönemi var. Birtakım değişiklikler olabilir. Elinizdeki malzeme kafanızdaki planı sahaya sürmeye yetmiyorsa bambaşka bir plan yaparsınız. Koşullara uyum sağlarsınız. Büyük takımlar rakiplerinin durumuna bakmadan kendi futbollarını oynarlar. Çünkü ellerinde kaliteli malzeme vardır. Ben yaşatıcı topa sahip olan hücumda ve savunmada beraber hareket eden bir takım yapmak istiyorum” diye konuştu.

“BİRTAKIM İSTEKLERİM OLABİLİR AMA BUNLAR TAKIMA KATKI SAĞLAYACAK VE BÜTÇEMİZİ AŞMAYACAK İSİMLER OLMALIDIR”

Transfer çalışmalarıyla ilgili olarak Bilic, “Transfer çalışmaları son haline gelmeden bu konularda açıklama yapmanın iş ahlakı açısından doğru olmadığını düşünüyorum. Şu anda iyi bir takıma sahibiz. Tabi ki birtakım isteklerim olabilir ama bunlar takıma katkı sağlayacak ve bütçemizi aşmayacak isimler olmalıdır. Ahmet Kavalcı, bizim rahat çalışmamız için elinden gelen her şeyi yapıyor” ifadelerini kullandı.

“KAMP DÖNEMİ GENÇ OYUNCULAR İÇİN BELİRLEYİCİ OLACAK”

Kamp döneminde genç oyuncuları da gözlemlediğini anlatan Bilic, “Genç oyuncuları gözlemliyorum. Bazıları çok yetenekli. Bir de yetenekli ama böyle bir seviyede deneyimi olmayan arkadaşlar var. Kamp dönemi genç oyuncular için belirleyici olacak. Aramıza yeni katılacak isimlerin ardından bazıları Avusturya'daki kampa gelemeyecek. Çok oyuncuyla antrenman yapmak benim için aslında iyi değil ama bunu ben istedim. Onları görmem gerekiyordu. Atmosfer iyi, oyuncularımla iletişimimiz iyi. Genç ve deneyimli, Türk ve yabancı oyunculardan bir takım yaşatmak istiyoruz. Takım geçen sezonu üçüncü sırada tamamladı. Bu hiç de fena bir sonuç değil. Bunu geliştirebiliriz” şeklinde konuştu.

“ALMEİDA KALİTELİ BİR OYUNCU”

Bir gazetecinin Hugo Almeida ile özel görüşmesinde neler konuşulduğunu sorması üzerine Bilic, “Almeida'ya neler düşündüğünü sordum. Aldığım geri dönüşten de gayet mutluyum. Gayet olumlu ve yapıcı bir konuşma oldu. Almeida kaliteli bir oyuncu. Geçen sezon onun için bir sıcak bir soğuk geçmiş. Sakatlıklar nedeniyle fazla forma bulamamış. Herkesin uyması gereken kurallar vardır. Futbolcuların hepsinin farklı farklı ruh halleri de vardır. Hoca olarak iyi gözlem yapmalısınız. İstatistikleri tamamen oyuncunun performansı belirler” açıklamasını yaptı.

“İYİ FUTBOL OYNAYIP KUPALAR KAZANMAK GEREKİYOR”

Teknik direktörler için işlerin çabuk değiştiğine değinen Bilic, “Teknik direktörler için işler çok çabuk değişebiliyor. Avrupa'da işler birçok yerde böyle yürüyor. Devamlılık esas olmalıdır, başarının en önemli şartı budur. Kendi açımdan söyleyecek olursam böyle bir durumdan korkuyor olsaydım şu anda burada olmazdım. Hedefim uzun süre burada kalmak. Bunun için de elimden gelenin en iyisini yapacağım. İyi futbol oynayıp kupalar kazanmak gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

Siyah-beyazlı takımın Portekizli yıldızı Fernandes hakkında ise Bilic şu ifadeleri kullandı:

“Fernandes çok iyi bir oyuncu. Böyle bir oyuncuya sahip olduğumuz için çok mutluyum. Ondan tahmin edemeyeceğiniz kadar büyük beklentilerim var. Onun bize büyük katkılar vereceğini düşünüyorum."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir