Bilic’ten merak edilenlere yanıt

Beşiktaş’ın yeni Teknik Direktörü Slaven Bilic, transfer çalışmaları hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bilic’ten merak edilenlere yanıt

Siyah beyazlı takımın kamp yaptığı otelde bir basın toplantısı düzenleyen Slaven Bilic, önemli açıklamalarda bulundu. Slaven Bilic'in basın toplantısından satırbaşları şöyle: "Belki uzun bir değerlendirme yapmak için henüz erken. Buraya ilk geldiğim gün söyledim. Büyük bir kulübe geldim. Bundan onur duyuyorum. Buraya büyük başarılar yaşamaya geldim. Kampa gelecek olursak koşullardan son derece memnunum. Oyuncularımın gösterdiği gayretten mutluyum. Herkesin büyük beklentileri var, bizler de bunun bilincindeyiz. Oyun sistemini oluştururken oyuncu profiline göre hareket edeceğiz. Şu anda devam eden transfer dönemi var. Birtakım değişiklikler olabilir. Elinizdeki malzeme kafanızdaki planı sahaya sürmeye yetmiyorsa bambaşka bir plan yaparsınız. Koşullara uyum sağlarsınız. Büyük takımlar rakiplerinin durumuna bakmadan kendi futbollarını oynarlar. Çünkü ellerinde kaliteli malzeme vardır. Ben yaratıcı topa sahip olan hücumda ve savunmada beraber hareket eden bir takım oluşturmak istiyorum.

"İŞ AHLAKI AÇISINDAN DOĞRU DEĞİL"

Transfer çalışmaları son haline gelmeden bu konularda açıklama yapmanın iş ahlakı açısından doğru olmadığını düşünüyorum. Şu anda iyi bir takıma sahibiz. Tabi ki birtakım isteklerim olabilir ama bunlar takıma katkı sağlayacak ve bütçemizi aşmayacak isimler olmalıdır. Ahmet Kavalcı, bizim rahat çalışmamız için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Genç oyuncuları gözlemliyorum. Bazıları çok yetenekli. Bir de yetenkli ama böyle bir seviyede deneyimi olmayan arkadaşlar var. Kamp dönemi genç oyuncular için belirleyici olacak. Aramıza yeni katılacak isimlerin ardından bazıları Avusturya'daki kampa gelemeyecek. Çok oyuncuyla antrenman yapmak benim için aslında iyi değil ama bunu ben istedim. Onları görmem gerekiyordu. Atmosfer iyi, oyuncularımla iletişimimiz iyi. Genç ve deneyimli, Türk ve yabancı oyunculardan bir takım oluşturmak istiyoruz. Takım geçen sezonu üçüncü sırada tamamladı. Bu hiç de fena bir sonuç değil. Bunu geliştirebiliriz.

ALMEIDA VE FERNANDES

Almeida'ya neler düşündüğünü sordum. Aldığım geri dönüşten de gayet mutluyum. Gayet olumlu ve yapıcı bir konuşma oldu. Almeida kaliteli bir oyuncu. Geçen sezon onun için bir sıcak bir soğuk geçmiş. Sakatlıklar nedeniyle fazla forma bulamamış. Herkesin uyması gereken kurallar vardır. Futbolcuların hepsinin farklı farklı ruh halleri de vardır. Hoca olarak iyi gözlem yapmalısınız. İstatistikleri tamamen oyuncunun performansı belirler.

Teknik direktörler için işler çok çabuk değişebiliyor. Avrupa'da işler birçok yerde böyle yürüyor. Devamlılık esas olmalıdır, başarının en önemli şartı budur. Kendi açımdan söyleyecek olursam böyle bir durumdan korkuyor olsaydım şu anda burada olmazdım. Hedefim uzun süre burada kalmak. Bunun için de elimden gelenin en iyisini yapacağım. İyi futbol oynayıp kupalar kazanmak gerekiyor.”

Fernandes çok iyi bir oyuncu. Böyle bir oyuncuya sahip olduğumuz için çok mutluyum. Ondan tahmin edemeyeceğiniz kadar büyük beklentilerim var. Onun bize büyük katkılar vereceğini düşünüyorum."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir