Beşiktaş'ta Başkan Orman'dan camiaya teşekkür

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, futbol takımı olarak Spor Toto Süper Lig'de geride kalan sezonunu zorlu süreçlerin ardından üçüncü sırada tamamladıklarını ve UEFA Avrupa Ligi’nde oynamaya hak kazandıklarını söyledi.

Beşiktaş'ta Başkan Orman'dan camiaya teşekkürBaşkan Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübün yayın organı Beşiktaş Dergisi'nin haziran ayı sayısında yer alan yazısında, teknik ekibe, futbolculara ve taraftarlara teşekkür ederek, "Emin olun, önümüzdeki sezon daha iyi bir Beşiktaş’ı sizlere izletebilmek için ekibimle gece gündüz çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Başkan Fikret Orman, Beşiktaş Dergisi'nin Haziran sayısında camiasına ve taraftarlarına yazdığı seslenişte şu ifadelere yer verdi:

"Büyük Beşiktaş Camiası olarak, geçtiğimiz ay kulübümüz açısından önemli gelişmeler yaşandı. İlk olarak Tüzük Tadil Kongresi’yle, Beşiktaşımız’ın yeni Anayasa’sına kavuştuk. Yeni tüzükte yönetim kurulunun yetkilerine kısıtlamalar getirildi ve hakimiyet genel kurul üyelerine verildi. Şahsım, yönetim kurulum ve camiam adına tüzük çalışmalarına katkıda bulunan değerli büyüklerime teşekkür ediyor; yeni tüzüğümüzün hayırlı olmasını diliyorum. Bildiğiniz üzere, Haziran ayında Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı yapacağız. Değerli kongre üyelerimizi, genel kurula katılarak, kulübümüze sahip çıkmaya, gelecekteki güzel günlere katkı sunmaya çağırıyorum.

Bugüne kadar iyi günümüzde de kötü günümüzde de siyah - beyaz renklere gönül veren taraftarımız yanımızdaydı; bize her zaman sonsuz destekleri oldu. Şimdi biz de kulüp olarak, Kart 1903 ile değerli taraftarımızın, Beşiktaş’ını yanında gururla ve keyifle, hayatının her alanında faydalar alarak taşımasını sağlamak istiyoruz. Kart 1903’ün taraftarımızın kimlik kartı olacağına ve bu yolla kulübümüzle taraftarımızın etkin iletişim içinde olmasını sağlayacağımıza inanıyoruz. Kart 1903’ü hazırlarken dünya kulüpleri standardında bir program oluşturmayı hedefledik. Kulüp olarak maddi bir yük yüklenmeden, gelirlerimizi artırırken dünya standartlarında bir sadakat programını büyük Beşiktaş taraftarı için sürekli, canlı ve kazançlı kılacağız.

Futbol takımımız, Spor Toto Süper Lig 2012-2013 sezununu, zorlu süreçlerin ardından üçüncü sırada ve UEFA Avrupa Ligi’nde oynamaya hak kazanarak bitirdi. Teknik ekibimize, futbolcularımıza ve onları yalnız bırakmayan siz taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Emin olun, önümüzdeki sezon daha iyi bir Beşiktaş’ı sizlere izletebilmek için ekibimle gece gündüz çalışıyoruz. Bu vesileyle yollarımızı ayırmak durumunda kaldığımız/kalacağımız teknik heyetimize, futbolcularımıza şimdiden spor hayatlarında başarılar diliyor, camiam adına değerli katkıları için teşekkür ediyorum.

Futbolun yöneticiler tarafından yönetilen bir kurumdan daha çok, profesyonlellerin etkin olduğu hale getirmek adına futbol direktörlüğüne getirdiğimiz Önder Özen’e “hoş geldin” diyor, tüm camiamızın kendisine destek olmasını rica ediyorum.

Geçtiğimiz ayın şüphesiz en önemli olayı, mabedimize, BJK İnönü Stadı’na veda etmemiz oldu. Tarihi anları hep birlikte yaşadık. Bir taraftar olarak, nice galibiyetleri birlikte yaşadığımız, nice kupaları birlikte kaldırdığımız stadımızda benim de önemli anılarım var. Ancak bu ayrılık geçici ve vedamız kısa süreli.

Siz büyük Beşiktaş taraftarının desteği ve inancı ile; kulübümüzün büyüklüğüne ve şanlı geçmişine yaraşır yeni stadımızda, Beşiktaş’ın ve Türk futbolunun geleceğine damga vuracak, hepimizi sevindirecek çok daha büyük başarılara imza atacağımıza sonsuz bir inanç besliyorum. En derin sevgi ve saygılarımla."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir