'Beşiktaşlılık duruşu hoca ayartmak mıdır?'

Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur, "Beşiktaşlılık duruşu, hoca ayartmak mıdır?" diye sordu.

'Beşiktaşlılık duruşu hoca ayartmak mıdır?'Başkan Recep Mamur, Beşiktaş'ın teknik direktörleri Robert Prosinecki ile ilgili tutumu ve girişimlerini üzerine oldukça sert bir açıklama yaptı. Recep Mamur, yaptığı yazılı açıklamada seçim öncesi Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın sık sık Beşiktaş duruşunu dile getirdiğini dikkati çekerek şunları söyledi:

"Beşiktaş'ın duruşu sezon başı kamp dönemine 10 gün kala Kayserispor teknik patronu Prosinecki'yi ayartmak mıdır? Bu yaptığınız, o büyük camiaya hiç yakışmayacak bir davranış değil midir? Bunu şahsınıza ve kişiliğinize yakıştırabilirsiniz. Ama büyük camianıza zarar verdiğinizin farkında mısınız? Lütfen bu sevdadan vazgeçin. Bu işi daha fazla büyütmeyelim. Bu olayı Sayın Cumhurbaşkanımıza, sayın Başbakanımız'a ve spordan sorumlu Devlet Bakanımız'a kadar götürürüz.'"

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'a telefon mesajı da gönderen Başkan Mamur, şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Fikret bey, yeniden Başkanlığa seçilmenizi tebrik ederim, hayırlı olsun. 2 kez aradım, asistanınız çıktı. Önemli olduğunu söyledim. Dönmediniz. Niçin aradığımızı tahmin etmişinizdir. Futbol direktörünüz Süleyman Hurma Beyi aramış, Prosinecki ile görüşmek için izin istemiş. O da bu görüşmenin şık olmayacağını söylemiş. Bu işi sizin şahsiyetinize ve kişiliğinize yakıştıramıyorum. Etik olmuyor. Lütfen bu sevdadan vazgeçin. Bu işi büyütmeyelim."