Beşiktaşlı yönetici bombayı patlattı

Beşiktaş 2. Başkanı Çebi, yaklaşık 40 gündür yoğun bir çalışma yürüttükleri Ronaldinho transferi konusunda “Bizi istiyor. Kulübünü ikna ederse gelecek. Ağabeyiyle el sıkıştık” dedi.

Beşiktaşlı yönetici bombayı patlattı

Beşiktaş'ın Ronaldinho sevdası bitmek bilmiyor. Bir süredir Siyah-Beyazlı kulübün transfer gündeminde yer alan dünyaca ünlü Brezilyalı yıldız konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor. Kulübün 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, gazeteniz BUGÜN'e özel açıklamalarda bulundu.

Çebi, ‘'Biz, Ronaldinho'yla ağabeyi aracılığıyla anlaştık. Bu anlamda hiçbir sorun yok. Ronaldinho, Beşiktaş'a gelmek istiyor. Fakat sorun şu ki; Ronaldinho kulübü Atletico Miniero'yu ikna etmek zorunda. Temaslarımız tamam. Ronaldinho kulübünü ikna ederse Ağustos'ta Beşiktaş'a gelecek. İkna edemezse bu dosyayı kapatacağız.

Her şey Ronaldinho'ya bağlı, biz kendisiyle anlaştık. Beşiktaş'ta oynamak istiyor. Kulübünü ikna ederse gelecek. Ağabeyi Rorto de Assis'le el sıkıştık, kendisi Brezilya'ya döndü, en kısa sürede bize haber verecek. Bekliyoruz" dedi.

Kendisinin Brezilya'ya giderek ikinci bir pazarlık yapacağı iddiasıyla ilgili olarak ise ‘'Ben Beşiktaş 2. başkanıyım. Beşiktaş 2. başkanı hiçbir futbolcunun ayağına gidip pazarlık yapmaz. Ya futbolcu ya da temsilcisi gelir, bizimle görüşür" dedi.

Ocakta gelmesin

Çebi, “Ronaldinho'nun Atletico Miniero taraftarının tepkisinden çekindiği için ocakta gelmek istediği iddiasıyla ilgili olarak ise “Böyle bir şey yok. Bu bir uydurma. Ronaldinho, ekonomik konularla ilgili bir çözüm bulur, kulübüyle anlaşırsa gelir.

Beşiktaş'ta oynama arzusu var. Ayrıca bahsedilen paraların hepsi yanlış. Biz transferin maliyeti konusunda bilgi veremeyiz. Ama yazılanların hepsi yanlış" şeklinde konuştu. Beşiktaş, bu transferde doğru olanı yapmıştır. En uygun koşullarda Ronaldinho'yla anlaşmıştır. Futbolcu, kulübüyle anlaşırsa gelir, bu dönemde bizde oynar. Biz ocakta gelme teklifine sıcak bakmıyoruz" dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir