Beşiktaş O'nunla yollarını ayırıyor!

Beşiktaş'ın sezon başında Corinthians'tan kiraladığı Ramon Motta'ya yol göründü.

Beşiktaş O'nunla yollarını ayırıyor!

Devre arasında Eskişehirsporlu sol bek oyuncusu Tarık Çamdal'ı transfer etmek için düğmeye basan siyah-beyazlılar, bu oyuncuya imza attırdığı an Motta'nın biletini kesecek. Brezilyalı futbolcu, Beşiktaş istemezse takımına dönecek.

Siyah-beyazlı yönetim İsmail Köybaşı ile Uğur Boral'ın sakat, Ersan ile Gökhan Süzen'in de sol bek için yetersiz olması nedeniyle sezon başında Ramon Motta'yı kiralamıştı. Ancak sambacı sakat oyuncuların dönmesi nedeniyle bavulunu hazırlamaya yakın görünüyor. Biri, sezon sonu gönderilmek, diğeri satış opsiyonlu kiralamak, üçüncüsü de devre arasında yolları ayırmak üzerine üç farklı anlaşma yapılan Motta'da işi sağlama alan Kartal, Tarık Çamdal işinde önemli mesafe katetti. Başkan Fikret Orman'ın bizzat ilgilendiği Tarık transferinde, kırmızı - siyahlı yönetimle anlaşmaya çalışan Beşiktaş Yönetimi, Motta'nın da geleceğini netleştirmek için bu transferi bir an önce bitirmeye çalışacak.

Eskişehirspor'dan, Tarık Çamdal dışında sağ bek oynayan Veysel Sarı'yı da renklerine katmaya çalışan Beşiktaş Yönetimi, bu iki oyuncunun transferi karşılığında kırmızı-siyahlılara para artı futbolcu vermeyi teklif edecek. Radyospor'a konuşan Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, “Galatasaray ile görüşmelere başladık ama kulüp prensiplerinden asla ödün vermeyeceğiz. Tarık gibi çok sayıda genç futbolcuya yatırım yapıyoruz. Eskişehirspor'un oyuncularından para kazanması gerekiyor. Kulübün hassasiyetlerini dikkate almak zorundalar. Eğer ‘Sezon sonu bedelsiz ayrılırız' gibi bir planı varsa bizde gerekeni yaparız. Gerekirse sezon sonuna kadar kadro dışı kalır ya da devre arasında bedelsiz bir takıma gönderir, ‘şimdi çıkın işin içinden' deriz” diye konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *