Beşiktaş Lescott'tan vazgeçmiyor

Beşiktaş Kulübü Dış Transferden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Torunoğulları, siyah-beyazlılar için Joleon Lescott defterinin kapanmadığını söyledi.

Beşiktaş Lescott'tan vazgeçmiyor

Ara transfer döneminde futbol takımı kadrosunu güçlendirmek için çalışmalarını sürdüren Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu, yabancı transferiyle ilgili politikasını netleştirdi.

Beşiktaş Kulübü Dış Transferden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Torunoğulları, yaptığı açıklamada, Manchester City forması giyen Joleon Lescott'u kadrolarına dahil etmek için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Yabancı basında, Manchester City Teknik Direktörü Pellegrini'nin ağzından, oyuncuyu bırakmayacaklarına dair haberler çıktığını hatırlatan Torunoğulları şöyle konuştu:

"Fakat o haberler gerçeği yansıtmıyor. Beşiktaş transfer komitesi olarak Lescott'a ilgimiz devam ediyor. Ara transfer döneminde sadece bir yabancı oyuncu alacağız ve söz konusu oyuncu bir savunmacı olacak. Lescott hala birinci önceliğimiz. Kulübüyle olan görüşmeler devam ediyor ve kendilerinden haber bekliyoruz. Önümüzdeki hafta konuyu netleştirmek için uğraşıyoruz."

Lescott'ın alternatifinin Everton forması giyen Heitinga olduğunun altını çizen Erdal Torunoğulları, "Her sonucu düşünerek tabii ki alternatif bakıyoruz. Lescott için şansımız çok yüksek ama kendisine imza attıramazsak, Heitinga en güçlü ikinci adaydır" dedi.

Torunoğulları, adı siyah-beyazlı kulüple anılan PSV Eindhoven'ın tecrübeli futbolcusu Toivonen'in Beşiktaş'ın gündeminde olmadığını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir